Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg csak fogamzásgátlóval...

Tényleg csak fogamzásgátlóval lehet kezelni a panaszokat?

Figyelt kérdés

Lassan 22 éves nő vagyok, panaszaim : rendszertelen menstruáció, fájdalmas menzesz, barnázások vérzés helyett , kimaradások.

A vizsgálaton mind a 2 orvosnak elmondtam a panaszaim, mindkettő csak a rákszűrést végezte el.

A panaszaimra pedig fogamzásgátlót ajánlottak. Csak szerintem kéne azért előtte jobban megvizsgálni, hogy mi lehet az oka a panaszaimnak?

Őszintén mondom nem kicsit parázom, mivel anyumnak most fogják kivenni a méhét, a húgomnak pedig többször is polipja volt a petefészkén.



2021. jan. 27. 12:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 2 külön orvosnál jártam, pont amiatt, hogy a másik mit mond
2021. jan. 27. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ultrahang vizsgálat nem lesz? Amúgy a fogamzásgátló szépen beállítja a hormonszinteket, szerintem ezért javasolták.

Nekem azért írták fel mert pokoli rosszul voltam minden menzeszkor, és fogamzásgátlóval oldották meg.

Családi kórelőzményt mindenképpen említsd meg az orvosnak.

2021. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
addig basztasd az orvost amíg meg nem nézi hogy endometriózisod van-e. azt szeretik fogamzásgátlóval letudni
2021. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fájdalmas menstruációk miatt írták fel, minimálisan csökkent a fájdalom, viszont cserébe kb depressziós voltam míg szedtem. Folyton lehangolt voltam, mindenn bőgni tudtam volna, rossz kedvem volt, volt hogy felkelni sem volt erőm. EGy kis időbe beletelt mire rájöttem hogy ettől van. Szerintem is addig járj orvosról orvosra, amíg valaki nem kezdi keresni a valódi okot, ne fogamzásgátlóval akarják megszűntetni.
2021. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben megkérdeznék egy harmadik, vagy ha kell 150. nőgyógyászt is. Ne hagyd magad lerázni azzal, hogy szedj foggátlót.
2021. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad lerázni. Az okot derítsék ki, ne elfedni akarják mű ciklussal.
2021. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A 2. Orvos ismeri a családi kórelőzményt, legalábbis anyumét biztos, mert ő fogja elvileg műteni.

Emiatt mentem hozzá, de nagy volt a csalódás..

Köszönöm a válaszokat, akkor mindenképp keresek más orvost.

Esetleg tudnátok ajánlani?

10.kerületi lakcímem van, de magán sem akadály.

2021. jan. 27. 13:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Én magánba járok, Dr. Mészáros Mártával nagyon meg voltam elégedve, a 13. kerületben praktizál.
2021. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dr. Ádám Zsolt, ő kivizsgál, és nem ajánl mindenre rögtön bogyót, hanem ha kell, elküld endokrinológushoz is.
2021. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!