Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki használ(t már) mosható...

Aki használ(t már) mosható betétet vagy mensibugyit, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Biztonságos? Úgy értem, tényleg nem ázik át, nem szivárog? És bocsánat a nyers megfogalmazásért, de nem büdösödik be? Szívesen kipróbálnám, de ezek kicsit aggasztanak. Illetve félek, hogy undorodnék attól, hogy kézzel kell mosni. Ti ezt könnyen megszoktátok?

2021. jan. 28. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem ázik át, van az alján nedvességzáró réteg. Ha sokáig nem jutnál hozzá, hogy kimosd, nyilván büdös lenne, de ehhez napok kellenének. Én amint tudom, kiöblítem (kb. mint egy szivacsot újra és újra vízzel öblítem, míg 90%an tiszta lesz) és megy a szennyesbe, a többit csinálja a mosógép. :) Nem volt még szaga.

1-2 darabbal is kipróbálhatod milyen, aztán el tudod dönteni, hogy tetszik-e

2021. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapja használok mosható betéteket, vettem gyengébb napokra valót,közepesen erőset és éjszakait is, egyikben sem csalódtam. Nem áztak át, nem büdösödtek be és nem is viszkettem tőlük mint a műanyag társaiktól. Én is használat után kiöblítem a csapban, néha kimosom kézzel (sima mosószappannal) vagy pedig megy a gépbe. Érdemes öblítő helyett ecetet használni ilyenkor, legalábbis én ezt olvastam.

Életem legjobb befektetése volt a mosható betét vásárlás. :D

2021. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszi :)
2021. jan. 29. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Soha többet. Inkább kifizetem a műanyagot, de ezt a trutymákolást és vacakolást inkább hagyom másra. Boldogan elvagyok az always-el meg libresseel inkább napközben, de ez számomra a legbiztonságosabb és legpraktikusabb
2021. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4, megírnád, kérlek, hogy mivel volt baj? Akár priviben, ha ide nem akarod.
2021. febr. 9. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
2.vagyok, gondolom arra értette, hogy több időt vesz igénybe a mosható, hiszen nem kihajítod hanem kiöblíted, áztatod stb stb, tehát nyilván nem olyan praktikus mintha csak simán kidobnád. Ha nem lenne egészségügyi oka, én is maradtam volna az eldobhatónál, ilyen szempontból kényelmesebb volt.
2021. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!