Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenka használatában...

Mosható pelenka használatában jártas anyukák, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindennemű tapasztalat érdekel. Áprilisra várjuk a harmadik babánkat, a nagyobbakkal eldobhatót használtunk, de most szívesen kipróbálnánk a mosizást.

Érdekelnének tapasztalatok a kezdetekről, hogyan érdemes belevágni? Mi alapján döntsem el, melyik márkával kezdjünk? Vagy kölcsönözzek először egy újszülöttcsomagot?

Mennyire éri meg? Nincs állandó pelenkaköltség, de a mosás sem két fillér, a belevaló betét, tisztítószerek? Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek. Minden szempont érdekel.

Nagyon köszönöm.


2020. febr. 21. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozz a mosható pelenka fb csoporthoz. Válaszolnak. És ott meggyőznek hogy milyen tuti, de azért olvasgass, van negatív tapasztalat is bőven. Ázásról, gombáról, bűzről.

Saját szubjektív vélemény: nekünk anyagilag nem érte meg. A legolcsóbb zsebes pelenkák nem lettek fazonok, de a méregdrága csónakosok sem. Mindennel ázunk. Minden betétkombinációval. Eddig semmilyen tanács nem vált be. Stresszes hogy max. 1,5 órát visz (de nálunk a legjobb nedvszívó eldobható is max. 3-t).

Így csak "részmosizunk", ha már belefeccöltem. Egyébként a bőre mindkettőben ugyanolyan szép krém nélkül is.

2020. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ujszülöttcsomag jó ötlet, ha többféle márka van benne. Mi vettünk pár darabot 1 márkából és nem igazán passzolt a lányomra, egy idő után nem is használtuk, pedig maga a mosás nem volt nagy fáradtság. Ha most vennék akkor mindenképpen kölcsönöznék, hogy több márkát is lássunk, utána abból vennék, ami passzol.
2020. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom aktuális-e még: mi sima fehér tetrát használunk 90%-ban, az vált be a legjobban. Rengeteget pisilt az első babánk, az eldobható pelenka árban halál volt. A tetrát retro-hajtogatással hajtom háromszögre, de úgy, hogy többször hajtom oda-vissza, így középen lesz egy nagy nedvszívó harmonika-szerű sáv. Ebbe éjszakára teszek még egy piskóta betétet (kb. 3 hónapos kortól), vagy olyan 7-8 hós kortól prefoldot és a kisebb tetrákat hajtom bele betétnek. Snappy kapoccsal rögzítem a “csomagot” a babán. Külsőnek a legjobban a tépőzáras PUL-külsők (Popolini popoWrap) váltak be, egy méretből 2-3 darab kell, nem vészes az áruk, használtan pláne filléres. Kakifogó betét a Popolini anyatejes (mehet a wc-be), ha csak pisis, öblíthető (forró vízzel).

Az eldobhatóktól mindig piros és enyhén kiütéses volt a feneke az elsőnek (második baba születéstől moshatóban van), a tetrára áttérés után megszűnt, ahogy az állandó pisi-és kakakifolyás is. Szörnyű volt naponta a ruhákat többször cserélni és mosogatni. Naponta átlag 6-7-8x cserélek most pelust. Azért nagy kedvenc még a tetra, mert magas hőfokon mosható (öko programon 60 fokon szoktam + vasalom /ebben kapok segítséget, nagyi vasal/), mosószóda, szódabikarbóna, szappanreszelék-kombóval, ecetes öblítéssel, tehát könnyen sterilizálható és nem igényel speckó mosószert. Előre meghajtogatom, addig a baba ott van mellettem, mondókázunk, az időt sem veszi el a gyerektől. Az első gyerekről 2 éves és 1 hós korától már éjszakára is lekerült a pelus, kisebb balesetek voltak néha, de többet már nem kellett ráadnom.

AIO pelusokat (Pop-In) és Monapel öko belsőket próbáltam még, (utóbbit a PUL-külsőkkel) de azok csak rendkívüli helyzetekre vannak- nem mindegy mivel mosom őket és lassan száradnak.

Tetra mindenkinek van otthon, 1-2 PUL külsővel és kakafogó betéttel, vmilyen pelenkakapoccsal minimális költséggel kipróbálható a moshatózás, és ha beválik, nem eget rengető a beruházás sem.

A csípőnek is jó a terpesztartás miatt:


[link]


Elnézést, hogy ennyit írtam, de imádom a tetrát, nagyon megkönnyítette az életem, ezért népszerűsítem (városoktól messze lakunk, nem kell állandóan autózni sem legalább a pelenkáért, vagy lesni, hogy mikor fogy el és rendelhetek már megint...).

2020. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy tetra elég nektek (egy betéttel) és azt gondolod, hogy sokat pisil a gyereked? 😂😂😂

Anyám! Egy tetra (a legjobb minőségből) konkrétan fél órát vitt nekünk. 😂

2020. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Hogyne lenne elég, nem ló, hanem fél éves keveset ivó baba a második. :)

Az első más tészta, simán etetésx2 peluscsere, lefekvés előtt résen lenni hogy mikortól ne igyon már, és ahogy írtam “7-8 hós kortól prefoldot ÉS a kisebb tetrákat hajtottam bele betétnek”. Minimum 1+1=2 betét, plusz maga a tetra is úgy hajtott, hogy középen van egy vastagabb sáv. Nem ezek a mai apró tetrák, hanem a régi cseh anyagból varrott 80x80cm-es pelenkák. (Vettem “maiakat” is, azok mentek betétnek.) Csak így tudtuk átvészelni az éjszakákat szárazon... nem gondolom, hanem tudom, hogy iszonyat sokat pisilt. ;)

2020. márc. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Tedd meg, hogy megméred szárazon amit ráadsz, majd cserekor megint és leírod a különbséget. ;)

Ez semmi pisi.

Vagy belépsz a mosható pelenka fb csoportba és kinyitod a szemed, kiknek mire elég egy prefi vagy tetra.

Arra hagy ne írjak semmit hogy korlátozod a gyerek vízivását azért hogy elmondhasd, viszi az éjszakát a semmi töltet. 😱

2020. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem mèrem, szoba-és ágytiszta bő egy éve, halleluja! :) (A kistesó meg kevés-ivó).

Huhúú, még az evést is korlátoztam! (Mégis 18 kg 108 cm lett 3 évesen.) Apa este tízkor megjön a munkából (nélküle nehezen volt elalvás) és legyen vacsi-2 fél liter vízzel? Meg játék, fogócska, bújócska? Pár korty elég már olyankor, a többi csak lefekvés-halasztás...


De ne vegyük el senki kedvét a moshatótól, mikor betétnek legalább 1 tetra+1 prefold kellett, ott az eldobhatókkal csak a ruhát mostam, úgy, hogy napi 10 pelus mehetett kukába (pedig kínomban már rengeteg márkát kipróbáltam). Kinek mi válik be, de kipróbálni mindenképpen érdemes.

2020. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vazze ivást írtam, nem evést. Nem a víztől lesz 18 kg egy gyerek.
2020. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kölcsönözhetsz is, többnyire különböző márkák különboző típusai vannak ezekben a csomagokban, hogy kipróbálhass mindent. A legjobb amúgy szerintem ha esetleg van mosis anyuka ismerősöd és össze tudtok jönni, meg tudja mutatni a pelenkáit, tud tippeket adni és esetleg pelust is kölcsön. Én pl nagyon szívesen segítek az ismerőseimnek.

Pelenkából nem mindegyik lesz fazon, nekünk pl a dupla combszárnyas külsők jöttek be leginkább kenderes vagy zorb + bambusz betéttel, a többi vagy ázik vagy egyszerűen nem elég a töltet amit bele tudok tenni, mert rengeteget pisil a kislányom.

Én azt mondom, hogy kezdetnek rendelj pár márkának 1 tetszetős mintájából és aztán meglátjátok melyik a befutó. Ami nem jön be azt elég jó áron el tudod adni a Fb csoportban (ahova nagyon ajánlom a belépést, nincs kérdés a témában amire ott nincs válasz). Én a kínai zsebes pelusokat pl nem tudom ajánlani, nekünk mindegyik fajta ázott sajnos, ezért ebből ne tárazz be hiába olcsó, először próbáljátok azért ki.

Nagyon megéri! Ha megvan a készleted (és az éjszakai megoldásod) akkor eldobhatóra egyáltalán nem kell költeni. A mosási költség egyáltalán nem vészes szerintem, nálunk heti 1-2 alkalommal megy a gép a pelusok miatt, ez egyáltalán nem vészes. A betét relatíve drága de nekünk tényleg nagyon bika betét kell, nem elég a mezei tetra semmire, nem is használom. Ezek viszont ha megfelelően kezeled akkor simán végig jók lesznek. Tisztítószer nem drága, mosószódával mosom őket és Miofresh fertőtlenítő adalékkal, ez utóbbi kb 3000 Ft de sokáig elég, a Natrium-perkarbonát meg a mosószóda pedig nagyon olcsó.

2020. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!