Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyamatos vizelesi inger?ha...

Folyamatos vizelesi inger?ha a vizelet telejesen rendben?

Figyelt kérdés
Akkor mitol lehet? 4honapja tart! Folyamatosan haza kuldtek a no gyogyaszatrol minden fele antibiotikummal! Harom nap mulva megyek urologushoz! Volt mar valaki hasonloan?

#inger #nőgyógyászat #Nem csip,nem faj
2021. jan. 30. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ffi/nő/kor/munka jellege/partnerek/védekezés módja..... Nem mondanék ezek nélkül semmit. Ha ffi vagy, urológusnàl kezdenék. Ha nő vagy, nőgyógyàszaton. Ha gondolod, írj.
2021. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Irok
2021. jan. 30. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Amit az 1. válaszadó kérdezett, logikus kérdés; leszámítva a nemed. Felteszem, nem férfiként írsz a nők egészsége kategóriába. Sok oka lehet ennek, a kiírt adatok alapján egyáltalán nem zárható ki semmi.
2021. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
26 eves lany! No gyogyaszaton kezeltek eddig ! Es nem lettem elorebb! Szolariumban dokgozom szoval nem is megterhelot!
2021. jan. 30. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem vesekő miatt volt ez. Minden urológiai és nőgyógyáazati leletem negatív volt, háziorvosnál is sokszor jártam vele. Végül elküldtek, hogy pszichés alapon van, stressz az oka. Menjek pszichológushoz. Elmentem, kiderült, hogy valóban van ilyen tünete a szorongásnak is, de az alap probléma nem oldódott meg. Végül elkapott egy brutális vesegörcs, konkrétan kólika, azt hittem meghalok. Életemben nem éreztem olyan fájdalmat, egyből tudtam, hogy vesegörcs. Ezután is elmentem urológushoz, aki csinált vizelet vizsgálatot és UH-t szokás szerint, de nem talált semmit. A következő 10 napban folyamatos, erős vizelési ingerem volt, azt hittem megbolondulok, 2 napig dolgozni sem tudtam. Még két kisebb (mármint a földön fetrengős kólikához képest) görcsöm volt a következő egy hétben. Az urológus azt javasolta, pisiljek edénybe, hogy fel tudjuk fogni a követ, ha kijönne. Munkahelyen persze ezt nem tudtam megoldani, otthon edénybe pisiltem. Az első görcstől számítva 10 nap múlva kipisiltem 3 db követ. Szerencsére péntek délután, munkából hazaérkezve, pont el tudtam őket "kapni". Nem fájt, mikor kijöttek, úgy néztek ki, mint a rizsszemek. Elvittem őket kis fiolában az orvosnak, aki megmondta, hogy vesekő, a labor pedig megállapította, hogy Ca-oxalát monohidrát, vagyis a leggyakoribb típus, ebből van a kövek 75%-a. Mielőtt kijöttek, éreztem, hogy bekerültek a hólyagba. Ugyanis addig okoz ingert a kő, míg kifele jön és el nem éri a hólyagot, ott már elvan. Én már kínomban ugráltam a munkahelyi mosdóban, egyszercsak egy döccenésnél elmúlt az inger végre. Végre! Aztán mikor hazamentem, az első pisilésnél kint voltak. Ilyet, ami neked van, tipikusan okozhat a kő, gyakran előfordul, hogy UH nem találja. Nekem a röntgen se mutatta ki, pedig ott voltak, mert 3 nap múlva kipisiltem őket.
2021. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia es te mennyi ideig szenvedtel az ingerrel? Em most ha vissza tartom az imgert valamiert benyilal a holyagom nagyon! Egesz vegbel nyilasig
2021. jan. 30. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Mannóz port próbáltad? Nekem bevált.
2021. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen nincs semmi a vizeletben
2021. jan. 30. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
A vesegörcstől számítva 10 napig. A görcs ugye azért volt, mert elakadt a kő a veséből elindulva az uréterben, és addig tartott az inger, míg el nem érte a hólyagot, ez akkor 10 nap volt.Eztavalyelőtt júliusban volt, utána tavaly szeptemberben is ürítettem követ, akkor egy enyhébb görcs volt ágyékban (ez is tipikus tünet, ha ott fáj, akkor általában lejjebb van már a kő), akkor csak egy napig tartott az inger és másnap kipisiltem a követ. Szóval változó. De mielőtt "megszültem" az első követ, előtte vagy 8 évig volt az inger vissza-vissza térően. Volt, hogy hónapokig semmi, leghosszabb tünetmentes periódus 2 év volt. De előfordult, hogy napokig, hetekig,vagy akár hónapokig küzdöttem vele. Ilyenkor szerencsére nem volt folyamatos,hanem mondjuk néhány órát egy nap, a nap egy részében. Akkor volt folyamatos,mikor elindult a kő. Vesekőnél ez annak a jele, hogy kifele jön, de változó, hogy mennyi idő alatt ér be a hólyagba. Ami odáig lement, azt már ki is lehet pisilni előbb-utóbb. Nem állítom, hogy veseköved van biztosan, de ez is lehetséges ok. A vizelet vizsgálatot nem tudom, hogy vizsgálták nálad, célszerű tenyésztést csináltatni, ehhez pedig steril pohárba vagy katéterrel mintát venni. Nekem mindkettőt csinálták. A tenyésztés ad ponzos eredményt, a vizeletbe lógatós tesztcsík nem elég ilyenkor. Mindenesetre igyál sokat, legyen meg a min.napi 2 l. Jobbulást!
2021. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!