Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló szedése alatt...

A fogamzásgátló szedése alatt milyen a vérzés?

Figyelt kérdés

Ilyenkor ugye nem menzesz van, hanem megvonásos vérzés, viszont, ilyenkor is a megvastagodott méhnyálkahártya jön le darabokban, vagy ilyenkor csak sima vér jön, vérrögök nélkül?


Egyébként nemrég kezdtem el fogamzásgátlót szedni (ez a 6.nap) amit ugye a természetes menzesz első napján kellett elkezdenem. Akkor véreztem 3 napig rendesen, utána, 2 napos vérzés mentesség (max pecsételtem, ha wc-ztem, amúgy nem) utan mára elkezdett belőlem ömelni újra mintha a rendes menzeszem első napján lennék kb. Egy nagyobb vérrög is távozott, bár nemhiszem h túl nagy, 1 ft-os nagyságú, vagy picit nagyobb de ez hormon mellett normális? Nemtudom normális - e ez az egész, vagy ez már erősödő, visszatero verzesnek szamit-e, tekintve h csupan 6 napja szedem és ez még lehet hogy a természetes menzeszem maradvanya ugymond,nem a megvonasos verzes....


Egyebkent már a huvelyfloram is felborult a 3.napon,mivel akkor mar nem volt verzes 95%,ban ezert csinaltam egy 3 napos gombaellenes kúrát (volt már orvos által igazolt gombám, tudom h ez az volt), erre ma egyből vérzek szóval alapból már most eléggé rossz a helyzet odalent, nem tudom így mikorra fogok helyrejonni, vissza kéne menjek a dokihoz?

Hétfőnként rendel csak, úgyhogy leghamarabb 1 hét múlva tudok hozzá menni.



2021. febr. 2. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, az első hónapban végig barnás vérzésem volt és nagyon durván előjöttek nálam a hangulatingadozások is. Nekem kb a 2. levél után állt be rendesen. Azóta kb napra pontosan tudom, hogy mikor fogok "menstruálni" (bár a hét napos szünet 3. napja körül szokott elkezdődni a vérzés, de van, hogy később). Menstruáció alatt nálam inkább vérrögök jelennek meg, ezért én (személy szerint és tapasztalat alapján) nem is ajánlom annyira a tampont, ha nem muszáj..

Ha az első 2-3 hónap után is vannak vérzéseid a "mensik" között, akkor viszont feltétlenül jelezz a dokidnak.

2021. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez a nagy vérrögös sok verzes normalis? Hüvelygyurut hasznalok, de ez ugyanaz mint a tabletta, csak huvelybe kell felhelyezni.


Az is normalis hogy 2 napig szinte nem is volt verzes, de mára verrogos verzes van ujra?

2021. febr. 2. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első hónapban még normális, de azért mindenképpen kérdezz rá a dokidnál legalább telefonon. Nekem is változó volt az első hónapban a vérzés mennyisége és állaga, főleg a legelején. De mára hálistennek beállt, és minden szuperül működik.
2021. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, én is reméltem, hogy az első, sőt az első 3 hónapban normálisnak mondható. Egyébként arra nem tudod a választ esetleg, hogy fog.gátló mellet is elofordul-e vérrög a vérben?! Köszönöm :))
2021. febr. 2. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:
A "menzesz" alatt? Akkor természetesen. Nekem mióta hormonalapú fogamzásgátlót használok, azóta sokkal nagyobb mennyiségben jelentkeznek.
2021. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj, úgy értem, hogy mivel 6.napja van fenn ez a hormonális gyűrű bennem, ekkor is normális jelenség-e a vérrögök ürülése? Természetes menzesznél persze, tudom h normális, bar nekem ritkán volt és eleg picik, ehhez kepest a mai 1 db nagyobb volt... Bocsi, ha bonyolult vagyok, csak nem igazán értem hogy a hormon mellett is megvastagszik a mehnyalkahartya ami szintén a megvonasos verzes soran levalik?!
2021. febr. 2. 12:34
 7/9 A kérdező kommentje:
De már megválaszoltad, akkor megnyugodtam. Csak már azt hittem megúsztam egy 3 napos "mensivel", de 2 napra rá újból felerosodott :/
2021. febr. 2. 12:35
 8/9 Metionin ***** válasza:
Nekem ugyanolyan csak kevesebb és nem 10 napig tart, hanem 5-6. Szóval van benne minden szilárdabb cucc ugyanúgy.
2021. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem rohanok a dokihoz meg nem aggódok ezen. :)
2021. febr. 2. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!