Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-re hivatkozva kérhetek...

PCOS-re hivatkozva kérhetek méheltávolítást?

Figyelt kérdés

Utána olvastam és tudom, hogy ez nem megoldás, szimplán csak egy ürügyet keresek, ha már az állam nem engedi, hogy a testemről döntsek.


A petefészket nem távolíttatnám el. Részben sterilizáció, részben pedig a brutális menszeszemtől való szabadulás miatt szeretnék hiszterektómiát.


Köszönöm a segítséget! Tudom, hogy sok sarazást kapnak az ilyen típusú kérdések meg győzködést, hogy miért ne, de bízok benne, hogy valaki a kérdésre is tud majd érdemi választ adni.



2021. febr. 8. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem.

Rakass fel 3legy hormonos spirál.

2021. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Rakass fel egy hormonos spirált. *
2021. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Egy orvos se fogja kivenni a méhedet csak mert akarsz gyereket. Védekezz.

Sok oka lehet a fájdalmas menstruációnak, az endometriózissal küzdőknek is az. De e miatt se fogják kivenni az egyik szervedet. Ezeknek a műtéteknek van kockázata, ezért életmentés céljából csinálják, mondjuk ha rákos vagy. A fájdalmas menzesz nem halálos.

Mit mondott az orvos?

2021. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp méheltávolítást szeretnék, csak még próbáltam bízni benne, hogy nem kell érte külföldre mennem.
2021. febr. 8. 14:28
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
És melyik országban csinálnak szerveltávolítást fájdalmas menzesz miatt?
2021. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3, köszönöm! Nem csak fájdalmas, hanem hónapokig tart egy ciklus nagy vérmennyiséggel. Az orvostól kaptam gyógyszert, ami semmit nem csinál, és a fogamzásgátló se sokat segít. De tudom, hogy ez se változtat sokat, elfogadom a válaszodat és köszönöm!


#4 pedig van ilyen. Online (nyílván nemzetközi) Childfree körökben is mozgok, és ha jófej az orvos és legális az országban, akkor megcsinálják. Nem menszesz okán, hanem mint sterilizációs műtét.

2021. febr. 8. 15:43
 7/13 A kérdező kommentje:
Bár a tényleges legalitásban nem vagyok 100% biztos, olyat is láttam/olvastam, hogy kamu diagnózist adott az orvos a páciens kérésére, hogy "indokolt" legyen a hiszterektómia, ebben azért nem vájkáltam annyira mélyen.
2021. febr. 8. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem fogják kivenni, külföldön SEM (jézusom, tudod, te mit beszélsz?), viszont pl. Szlovákiában simán elkötnek, ha megfizeted.


Én is gondolkoztam rajta, csak nincs kedvem elutazni odáig, az országban meg piszok drága, többezer chf.

2021. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jófejségből nem fogja kivenni a méhedet. Értsd meg hogy ez nem is rutinműtét. Sérülhetnek a környező szervek is ha valami hiba csúszik be. Az orvos felelőssége is, ezért nem teljesen úgy van higy azt vetethetsz ki amit akarsz azzal a címszóval higy ez a saját tested. Nem tudom mennyi pénzed van, de ha mégis létezne ilyen egy szegény országban akkor sem tudnád kifizetni. Mert ha egy külföldi út gondot okoz anyagilag akkor megfizetni sem tudnál egy illegális műtétet. Arról nem is beszélve higyha pl sérül valami a műtét közben...

Inkább nézd reálisan a dolgokat. Beszélgess fórumokon PCOS betegekkel higy nekik mi segített stb. Mert ide egy kérdés alá max 5 ember ír, egy fórumon azért jóval több.

2021. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ápolónő vagyok és érdekességként írom le, h kb néhány hete került a kezembe egy olyan anamnézis, ahol hysterectomiát (méheltávolítást) végeztek onkofobia (daganattól való félelem) miatt, persze itt a felmenők anamnézisében volt már a méhnek rosszindulatú daganata, tehát valamelyest indokolt volt, de először találkoztam ilyennel, h szervet távolítottak el fizikai megbetegedés nélkül.

Kedves kérdező! Sajnslom, h így szenvedsz ettől, szerintem válts nőgyógyászt, ha a mostani nem tud segíteni,vagy keress egy jó magán dokit, kérdezd meg az összes lehetőséged és utána mérlegelj, talán más megoldás is létezik a problémádra a méheltávolításon kívül.

2021. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!