Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS mellett szedjek fogamzásg...

PCOS mellett szedjek fogamzásgátlót, ha nagyon zavarnak a tünetek?

Figyelt kérdés

Sajnos szinte minden tünetet produkálok, szörnyű így az életem.

Kb Fél éve jelentkeztek először, akkor híztam többet hirtelen, amit betudtam az itthonlétnek, de utána elkezdődött egy állandó pecsételő vérzés is. Ez kezdetben tényleg pár csepp/nap volt, majd a ciklusom borult és egy 31 napos hónapban 25 napon menstruáltam... Ez már 3 hónapja tart. Voltam nőgyógyásznál, semmi problémát nem talált a cisztákon kívül a petefészkemnél, viszont elküldött cukorterhelésre és ott kiderült az IR.

Voltam endokrinológusnál, ott sokkal okosabb nem lettem, mert mondta, hogy hát igen, ez PCO, próbáljak diétázni és mozogni, aztán majd tavasz végén, nyár elején menjek vissza kontrollra. Mondtam neki a rendszertelen vérzést, annyit mondott, hogy hát ez a PCOS tünete. Gyógyszert nem írt fel.

De aztán olvasgattam külföldi tanulmányokat, magyar fórumokat (tudom, ez nem megbízható forrás) és ott olvastam a metforminról, hogy sok PCOS-nál beválik. Először leterelte az orvosom, hogy az cukorbetegeknek van, nekem semmit nem segítene. De nem adtam fel és végül most januárban felírta, Merckformin 1000 mg-ot szedek, 3x500-at. Először úgy tűnt, hogy segít, fogyni is elkezdtem, a hajam is kevésbé hullott, a vérzésem is abbamaradt, 3 hónap után először mertem végre kirándulós, császkálós programot szervezni, tornázni, szaunázni, együtt lenni a párommal.

Viszont másfél hétnyi "boldogság" után a vérzésem újra előjött, ugyanolyan erősséggel, mint a gyógyszer előtt. Szörnyű.


Ezen segítene a fogamzásgátló?

Persze mellette a diétát és a sportot folytatnám. Csak így ugye a sport is nehézkes, mert futni, sétálni egyáltalán nem tudok elmenni itthonról, a jógamatraccal kapcsolatos gyakorlatokat sem csinálom szívesen, mert ha épp olyan, 10-15 perc alatt átázom... Szóval kellemetlen nagyon.



2021. febr. 5. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
1,5 het utan ne varj csodat. Folytasd a dietat, szedd a gyogyszert, 2-3 honap minimum kell a regeneralodashoz. Tudom, mennnyire szar, teljesen megertelek, hogy turelmetlen vagy, de ha jot akarsz magadnak (illetve ha kesobb esetleg akarsz meg gyereket) nem kezded el szedni a fogamzasgatlot. Mert vagy elfedi a tuneteket, vagy nem (nekem pl nem, en hulye voltam, probaltam, es nagyobb szart csinaltam vele, mint ami elotte volt) de ha abbahagyod, katasztrofa lesz utana.
2021. febr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak a gyógyszert szedem január óta, a diétát kb azóta csinálom, hogy kiderült az IR, október vége óta.

Arra is gondoltam, hogy ez talán a "rendes" menstruációm lehet, mert olvastam, hogy sokaknál rendbe teszi a ciklust, de nem tudom...

2021. febr. 5. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Az orvos igazabol ennyibol nekem picit hanyagnak tunik. Kernek mindenkeppen masodvelemenyt, bar ugye tul keves ido telt el, szinte most kezdted a gyogyszert.

A dieta magaban nem segit, ha nagy baj van a hormonjaiddal es a cukroddal.

2021. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem kicsit az volt a benyomásom, hogy úgy van vele, hogy mivel úgysem akarok még gyereket (20 éves vagyok), ezért felesleges ezzel a problémával komolyan foglalkozni. Sőt, ezt meg is jegyezte, amikor mondtam, hogy a baba nálunk 10 éves terv... Hogy akkor én miért vagyok ott? Hát bakker, mert lassan elvérzek és kopasz is leszek...

Mindenképpen szeretnék másodvéleményt, csak akihez mentem volna a héten, sajnos covidos lett, így le lett mondva az időpontom és kérdéses, mikor tud fogadni. Engem meg egyre jobban frusztrál ez a helyzet, hogy a házat nem hagyhatom el, éjszakánként néha kétszer is húzhatok új ágyneműt, nem tudok felszabadultan élni.

2021. febr. 5. 20:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Több hónap vagy év is mire rendeződik a diéta, torna, Merckformin segítséggel. És tünetek is elmúlnak. De ha nagyon zavar és még nem akartok pár évig gyereket szedj fogamzásgátlót de azzal számolj ha majd abbahagyod még durvább lesz a helyzet.
2021. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy ezzel az összevissza vérzős tünettel nem igazán lehet együtt élni. Mert most még elvagyok úgy, ahogy, mivel az egyetemen nincsenek óráim (online van minden), nem nagyon lehet menni sehová, utazások is kilőve. Tehát lényegében 0-24 itthon vagyok, de ha visszaáll az élet a rendes kerékvágásba, el nem tudom képzelni, hogyan lesz... Mert az egyetemen korlátozottak a hiányzási lehetőségeim, nem nagyon engedhetem meg azt, hogy havonta huszon napokat ne menjek be, mert éppen 15 percenként átázok. Ráadásul a nyáron szakmai gyakorlatot is kell csinálnom, ami lényegében egy 8 órás munkahelynek felel meg 6 hétig. Ott sem mondhatom, hogy éppen nem tudok bemenni a héten.

Plusz ez az egész a szexuális életünkre is hatással van... Tudom, felnőtt emberek vagyunk, bírjuk ki, de nehéz a napi 2-3-ról átállni a havi 2-3-ra úgy, hogy akkor is azon izgulok végig, nehogy vérezni kezdjek közben, mert akkor oda a hangulat.


Szóval így élni nem lehet hosszútávon.

2021. febr. 5. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg így van, hogy 15 perc alatt átázol az nagyon nem normális, menj el ezzel nőgyógyászatra. Még ilyet nem is hallottam. Szerintem az esetedben tényleg jobb lenne a fogamzásgátló.
2021. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltam már, semmit nem találtak (kettőhöz is elmentem).

Nem állandó ez a mennyiség, de kiszámíthatatlan... Szóval lehet, hogy 2-3 napig "átlagosan" van meg, majd megjön úgy, hogy fél napig a házat sem merem elhagyni, utána újra lecsendesül. És nem úgy, mint a rendes menzesznél, hogy az elején sok, hanem összevissza és ez a zavaró, hogy nem tudok így semmit csinálni, tervezni, mert lehet, hogy előző nap már elmúló félben volt, de másnapra ugyanúgy visszajön a rengeteg mennyiség.

És ez nem 5-6 napig, hanem egész hónapban.


Olvastam, hogy sokan ellenzik a PCOS-re a fogamzásgátlót, de őszintén nem tudom, mi más válna be. Nyilván diétázom, figyelek magamra, egy halom vitamint és étrend kiegészítőt is szedek, de sokat eddig nem segítettek.

2021. febr. 6. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!