Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ben szenvedő nők! Nektek...

PCOS-ben szenvedő nők! Nektek milyen a menzeszetek? Mennyire tapasztaltok abnormális vérzést?

Figyelt kérdés

2021. febr. 2. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Terhes vagy.
2021. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Nekem gyakorlatilag nem volt. Alapból elég későn jött meg, azt hiszem 15 voltam. És sosem lett rendszeres, gyakorlatilag évi 1-3 vérzésem volt. Aztán 20 éves korom körül volt egy időszak, amikor még egyfolytában véreztem vagy 3 hónapig, hol jobban, hol kevésbé, hol elmúlt pár napra, hol újrakezdődött. Utána pedig ugyanúgy évi 1-3.


Igen, voltam orvosnál, meg sem tudom számolni, hánynál. Diétáztam, próbáltam sportolni, szedtem metformint, d-vitamint, inofolicot meg egy rakás mást, semmi sem volt eredményes.

A végén meguntam és elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Emellett nyilván megjön, de az nem menzesz. Ha abbahagyom, megint nem lesz vérzésem, szóval szerintem rögtön a meddőségiben kezdem majd.

2021. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1es fejezd be a trollkodást már értelmes kérdéseknél! Senki se kíváncsi rá!


2es köszönöm a válaszod!

2021. febr. 2. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 13 éves koromban jött meg először és azóta (20 éve) soha nem volt rendszeres gyógyszer nélkül. 60-90 naposak a ciklusaim és amikor megjön az igen fájdalmas. Sok orvosnál voltam, szintén diétáztam, mozogtam, szedtem mindenféle vitamint és gyógynövényt. Most babát szeretnénk, így újra indul a cirkusz a kivizsgálásokkal, hátha. Nálad mi a helyzet kérdező?
2021. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sose volt rendszeres a menstruációm. Általában 2-3 havonta jött meg de akkor 2 hétig vagy még tovább is megvolt. Volt olyan, hogy fél évig nem jött meg aztán meg mikor megjött nagyon fájdalmas volt. Olyan 15 évesen mentem nőgyógyászatra ahol egyből látták ultrahangon, hogy mindkét petefészek tele van apró cisztákkal és tovább küldött endokrinológushoz. Aki fogamzásgátlót írt és attól megjött ugye rendesen de 20 évesen megelégeltem mert olvastam, hogy nem a fogamzásgátló ennek a kezelése. Elmentem egy pesti endokrinológushoz aki egyből felirta a Mercformint és azt mondta heti 3-4x sportolnak meg diétázzak. Eredményeim javultak viszont a menstruációm ugyanúgy 2-3 havonta jött meg. Az elején próbáltam egyébként a mehpempot, baratcserjet stb pénzkidobás volt. 24 évesen terhes lettem 60-90 napos ciklussal. Hiába, hogy ritkán jött meg de ritkán volt ovulációm is a kezelésnek köszönhetően. Problémamentes terhessegem volt, terhességi cukrom se volt. Viszont híztam 15 kgot, pedig előtte vékony voltam mindig. Sajnos szülés után már nem tartottam a kezelést és megint össze vissza jött meg sőt elég pattanásos is vagyok, hullik a hajam és egyre több szőrszál van az államon meg persze a túlsúly is zavar. Arról nem is beszélve, hogy az eredményeim most milyen rosszak lehetnek ha ennyi tünetem van. Most szántam rá magam, hogy megint elkezdem a kezelést, másik gyereket nem akarunk de az egészségem érdekében muszáj. Igazából én egész életemet végigszenvedem ezzel pedig sokan mondták, hogy szülés után rendeződni fog a szervezet.
2021. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Fontos még megnézni, hogy magas e a prolaktin szint meg a pajzsmirigy hormon mert ezekre külön gyógyszer kell. És aki babát szeretne figyelni kell az ovulációt mert mint írtam hosszú ciklusnál is lehet. Én hőmérőztem is de éreztem is mindig az ovulációs tüneteket. Szigorúan kell tartani a diétát és rendszeresen mozogni meg szedni a Mercformint. Nekem is 1-2 év volt mire lett ovulációm. Most hogy szülés után nem tartom a kezelést egyáltalán nincs ovulációm. Sokszor Clostilbegyt nevű gyógyszert írnak még fel annak aki már régóta nem lesz terhes mert nincs ovuláció
2021. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is rendszertelen a menstruációm, van hogy 3 hónapig semmi, van hogy egy hónap alatt kétszer is megjön, összevissza van barnás folyás, többször előfordul már hogy oylan vérzés volt mintha vékony véres szálak lennének benne. Az orvos mindig annyit mond hogy diétázzak meg szedjek fogamzásgátlót, de diétát nem tartok sajnos, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni. Laborba sose küldött, pedig én is tudom hogy hormonzavar az oka. Prolaktin sose lett nézve, TSH, T3, T4 évekkel ezelőtt de akkor is ilyen rendszertelen volt a vérzés. Ja és ő magán orvos.
2021. febr. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!