Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló első hónapjai...

Fogamzásgátló első hónapjai alatt szabálytalan vérzés?

Figyelt kérdés

2 hete használok hormonális hüvelygyűrűt (de gondolom ugyanaz mint a fog.gátló tabletta) és azt gondoltam hogy majd maximum pecsételő enyhe vérzéseim lesznek hébe-hóba, viszont nálam eddig a felállás:


A természetes menstruáció első napján helyeztem fel, véreztem rendesen bőven 3 napig aztán úgy 3 napra elállt teljesen aztán kis barnázás jött, utána egyik nap állok és elkezdett "ömleni" a vér, de pár órán belül megint csak barnázás jött és a barnázás kitartott hát egész mostanáig (kb 5 napig), mire az előbb megint elkezdett "ömleni" belőlem 1x de sztem ez sem tart sokáig majd. Tehát nem folyik állandóan mint rendes mensinél.


Normális ez a kiszámíthatatlan vérzés? Az is fura, hogy nem pecsételek, hanem hol jön, hol nem, de ha jön akkor egy kisebb adag zúdul, bocsi a kifejezésért.😅

Na meg ez a hol barnázás, hol vérzés is kiszámíthatatlan.


Sokszor egyébként a vérzés is meg a barnázás is olyan, hogy a bugyimon nem latszik semmi egész nap kb, csak amikor wc után megtörlöm, a papíron észlelem,vagy ha felnyúlok megigazitanu a gyűrűt.



2021. febr. 9. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyűrű nekem nem vált be, állandóan közti vérzéseket okozott.
2021. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez probléma? Tekintve hogy 2 hete van fent,vagy te mikor szóltál a dokidnak?
2021. febr. 9. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt ajánlotta 1 hónap után,hogy váltsak másik fogamzásgátlóra (Pl,tabletta) mert ugye mindenki szervezete máshogy reagál rá.

Az egyik fogamzásgátló tablettával is úgy jártam,hogy 3 hónap alatt híztam 10 kilót és szintén voltak közti vérzések,illetve 2 hétig el sem állt a menzeszem. A 2.tabletta viszont jó lett végre.


Várj még kicsit ha nem múlik,hívd fel az orvosodat,sajnos ezek a hormontartalmú dolgok elég gyakran okoznak problémát. Van,hogy csak átmeneti de ha tartós a gond inkább válassz mást.

2021. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos más hormonos nem jöhet szóba, ill. tabletták közül egyik sem, más (pl. spirál) meg nem tetszik. Egyébként én úgy tudom hogy az első 3 hónapban, de főleg az elsőben még szinte minden normálisnak mondható, csak hát addig a szexszel is nem tudom mi lesz, ha össze-vissza vérezgetek és nyitottabb ugye szinte egész idő alatt a méhszáj😣 köszönöm, majd meglátom hogy alakul.
2021. febr. 9. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Értem.Remélem beválik neked. :)

Nekem sajnos nem volt jó,pedig szimpatikusabb volt mint a gyógyszer. Na de én így jártam.

2021. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor reménykedek. Azért 2 hét alatt nem vonok le nagy következtetéseket, még beállhat. köszi :)
2021. febr. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!