Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség alatti orrdugulás...

Terhesség alatti orrdugulás ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már hónapok óta gyötör az orrdugulás és egyre csak rosszabb a terhesség előrehaladtával, olyannyira, hogy aludni sem igazán tudok tőle (32 hetes terhesen). Mindent kipróbáltam, de csak az orrspray-k segítenek, de azokból nem igazán szabad, se nem ajánlott a folytonos használatuk. Jelenleg "egészségesebb" megoldásként egy gyógynövényeset próbálok használni, de ez nem igazán müködik úgy, mint a megszokott orrsprayk, nincs igazán hatása, ellentétben hányingert vált ki az erős menta illata miatt.

Megemlíteném, hogy van, mikor orrfújáskor egy kis vért is kifújok. Illetve kipróbáltam más alternatívákat az orrspray helyett, pl: pára, zuhany, illóolajok, ülő pozíció; de egyik sem hatásos.

Remélem van olyan, aki hasonló helyzetben van/volt és tud tanácsolni valamit, ami neki bevált.

És mielőtt még mindenki orvoshoz szeretne küldeni, elmondanám, hogy az összes tanácsukat kipróbáltam, de semmi sem vált be.

Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)



2021. febr. 11. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A helyzetem hasonló, de én 'csak' a 17 héten vagyok. Nekem a tengeri sós orrspray bejött es nincs limitalva. Használhatod, amennyit kell, nem árthat
2021. febr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de nekem az egyáltalán nem vált be sajnos :(
2021. febr. 11. 08:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok...én 28 hetes vagyok de màr nagyon szenvedek én is az orr dugulàstól... és nekem csak éjszaka jön elő...probàltam pàràsitani is a levegőt nem e attól van de ez sem segített...
2021. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem a párától még rosszabb lett, a zuhany alól is fuldokolva mászok ki, úgyhogy megértelek
2021. febr. 12. 01:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az utolsó trimeszterben szenvedtem tőle. Nem akarlak elkerseríteni, de egy dolog használt csak. Az, hogy megszültem.
2021. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha az használni fog, én annak csak örülni fogok. Már nincs sok hatra, igyekszem kibírni!
2021. febr. 12. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!