Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlót csak a hónap...

A fogamzásgátlót csak a hónap végén, szóval 21 szem bevétele után lehet abbahagyni (végleg)? Vagy előbb is?

Figyelt kérdés
Szeretném abbahagyni, és eddig 12 szemet szedtem be ebből a levélből. Be kell szednem a 9-t, vagy abbahagyhatom most.
2010. aug. 17. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nincs súlyos egészségügyi oka, hogy abba akarod hagyni, akkor a levelet végig kell szedni
2010. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én anno nem szedtem végig,és még élek:-).
2010. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

09.30-s válaszoló!


VOlt valami gond, ami miatt nem szedted végig? Beszedtem 12 szemet, és éltem ezalatt neki életet. Ha most többet nem szednék be, akkor csak mostantól nem védene igaz?

2010. aug. 17. 09:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Nemi életet.


Köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 17. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy a ciklus melyik részében mennyi ideig véd a tabletta, ha nem veszed be, arról jó esetben részletes használai utasítás van a tabletta mellett (Yadine-nál legalábbis biztosan).

Egyébként miért nem akarod végigszedni a hónapot? Bár nyilván nem fogsz belehalni persze, ha hirtelen abbahagyod, de eléggé megborulhat tőle a szervezeted egyensúlya, hónapokig össze-vissza vérzés stb. Ahogy fentebb is írták: ha csak nincs valami komoly indoka az azonnali abbahagyásnak, célszerűbb a ciklus végén kiszállni.

2010. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

végig kell szedni, mert felborítja a hormonjaidat

az utolsó max. 2-3-at elhagyhatod

2010. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9:30-as vagyok.Nem volt semmi bajom,de természetesen amint abba hagyod megszűnik a védettség.Valószínű nem fog pontosan megjönni sem...lesz egy kis kavarodás de ez természetes.
2010. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!