Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az a problémám, hogy elhagytam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a problémám, hogy elhagytam az utolsó szem tabimat amit ma kellene bevennem! Mit tegyek? Vegyem be a következő haviból, vagy hagyjam ki ezt a napot, és innen számítva a 8. napon kezdjem ettől függetlenül a következő hónap első tabiját?

Figyelt kérdés

Yasminelle fogamzásgátlót szedek!

na meg ha kihagyok egy szemet, akkor az új hónap kezdésénél újra vigyáznunk kell egy két hétig?

Ja, meg még egy kérdés! A tabletták szedésénél fontos az hogy mindenképp azt a tablettát vegyem be amelyik nap van? mert ugye a tabik felett ott vannak a hét napjai!


2010. aug. 18. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

egyfázisúnál tök mindegy, a napok azért vannak ott, hogy tudd követni

én a helyedben elkezdeném a kövit, és akkor mindig így csinálnám

2010. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kombinált fogamzásgátló
2010. aug. 18. 14:04
 3/9 A kérdező kommentje:

ezt olvastam:

- Egy filmtablettát hagyott ki a harmadik héten

A következő lehetőségek közül választhat:

- Vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, hogy egyszerre két tablettát kell bevennie. Szedje tovább a tablettákat a szokásos időben. A tablettamentes időszak helyett folytassa tovább a következő csomag szedésével.

Valószínűleg menstruációs vérzése (megvonásos vérzése) lesz a második csomag beszedését követően, de jelentkezhet pecsételés vagy áttöréses vérzés is a második csomag szedése alatt.

2. Abba is hagyhatja a csomag szedését, és folytathatja a 7 napos tablettamentes periódussal (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el a tablettát). Ha az Ön fix kezdőnapján akarja a következő csomag szedését elkezdeni, 7 napnál rövidebb tablettamentes szünetet tartson.

Ha a két javaslat valamelyikét követi, terhességgel szemben védett marad.

- Ha kihagyott egy tablettát a csomagból, és nem jelentkezik vérzés az első tablettamentes periódusban, előfordulhat, hogy teherbe esett. Fel kell keresnie kezelőorvosát a következő csomag szedésének elkezdése előtt.


nekem a 2. megoldás a szimpatikusabb, viszont ennél nem írja hogy nő-e a teherbeesés kockázata, mert az első vagy a második hétnél nő ha kihagyunk egy tablettát! akkor ezek szerint itt nem lehet nagy problémám, max egy nappal korábban fog megjönni a következő hónapban?

2010. aug. 18. 14:11
 4/9 anonim válasza:

Kombináltban nem vagyok otthon, de ha régebb óta szeded már, az az egy tabi, pláne az utolsó szem, nem fog sokat számítani. A következő adagot egy nappal korábban kezdeném így beszedni.

A terhesség kockázata csak akkora, mint amúgy is. (vagyis tabival sem 100%-os)

2010. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ez az első hónapom!most kezdtem el szedni! tehát a 21. szemet nem tudom bevenni, tehát akkor amíg meg nem jön (mert ugye az alatt nem szoktunk) szexelhetünk gumi nélkül is ahogy eddig?
2010. aug. 18. 14:31
 6/9 anonim válasza:

Hűha...én nem lennék ilyen bátor az első hónapban. Bár lehet, hogy ez csak az én parám, hogy 20 db bogyesz nem képes átalakítani a hormonrendszeremet...:S

Gumival nem bírjátok ki addig? Kövi hónaptól meg mehet orrba-szájba!:)

2010. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hmm én sem vagyok bátor :S csak érdeklődöm mert én sem tudom, hogyan kellene... az első két hétben még óvatosan játszadoztunk :D mindig kivette mielőtt elment, de 2 hét után bennem ment el, de ebből már nem lehet baj ugye?

egyébként én is úgy gondoltam hogy egy hétig vigyázunk, de ha elkezdem a következő hónap első szemét, akkor nem kellene még azzal is várnom egy hetet legalább? mármint egy hétig valamivel még védekezni mellé v megszakítással?

2010. aug. 18. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált és a többfázisú mást jelent.

A kombinált azt jelenti, hogy többféle (kettő) hatóanyag kombinációját tartalmazza. A Yasminelle pl etinil-ösztradiolt és drospirenont.

A többfázisú azt jelenti, hogy a különböző színnel jelzett tabletták más mennyiségben tartalmazzák a hatóanyagot.

A Yasminelle kombinált, egyfázisú fogamzásgátló, azaz minden szem ugyanolyan mennyiségben tartalmazza a kétféle hatóanyagot.

Így teljesen mindegy, melyik nap melyiket veszed be, a napokat azért jelölik rajta, hogy könnyebben tudd követni.


Ilyen esetben az első megoldást nem javaslom. Orvos válaszol rovatban olvastam, hogy nem igazán szabadna ezt a "két levelet szünet nélkül szedek" módszert alkalmazni, mert többet árthat, mint használ:)


A helyedben most kezdeném el a 7 napos szünetet, majd a 8. napon folytatnám egy új csomaggal. A 7 napos szünetben és utána még egy hétig kiegészítő védekezést alkalmaznék.


De ha pontos választ szeretnél a kérdésedre, itt felteheted: orvostudakozo.hu

2010. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, kielégítő volt! Én is így gondoltam, mivel utolsó szemről van szó, így most kihagyok 7 napot aztán a következő havit meg majd a 8. napon!

Köszönöm még egyszer :)

2010. aug. 18. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!