Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezeknek a nőknek egyáltalán...

Ezeknek a nőknek egyáltalán nem lehet gyerekük?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki már vagy 2 éve próbálkozik, de sehogy sem sikerül neki.

Menstruál, de az utóbbi időben megváltozott egy kicsit a menstruációs ciklusa.

Orvosnál nem volt még, mivel retteg a rossz hírekről.


Nem tudjuk, hogy a progeszteron hiány ennyire aljas.

Vagy lehet, hogy az is a baja és valami enyhébb fertőzés is állhat a háttérben?


Vagy teljesen meddő?

Létezhet olyan, hogy aki menstruál az meddő is?

A neten írják, hogy lehet a meddőknek is gyereke.

Én csak megnyugtatni akarom és rávenni, hogy menjen el nőgyógyászhoz a hormon problémáival.



2021. febr. 25. 10:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy 25 eves
2021. febr. 25. 11:00
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy orvoshoz, az struccpolitika. Attól, hogy nem hallja a rossz hírt, a probléma fennáll, és így segíteni se tudnak.

Ma már nagyon sok probléma kezelhető.

2021. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül progi hiány, millió oka lehet, akár szeri is, és a párjánál is kereshető, egyáltalán nem biztos, hogy őnála van baj. A rettegés felesleges, ha tudják mi a baja, akkor a legtöbb esetben kezelhető. Pld. a progeszteron pótlás a legegyszerűbb.
2021. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem a gyógyszerészt is, ő azt válaszolta, hogy lehet vas hiány, vagy vérszegénység is az oka.
2021. febr. 25. 11:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tippelgetni kell, hanem elmenni az orvoshoz a problémával, aki megcsináltatja a vizsgálatokat, és kezeli a problémát.
2021. febr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tippel nem lesz terhes vagy max ha szerencséje van.Én nem hagynám a szerencsére és ha menzesz problémám lenne mennék az orvoshoz hogy kiderüljön van e vmi probléma esetleg.Nem biztos hogy meddő.Így hogy nem megy nem fog magától rendbe jönni a dolog.Párját se ártana kivizsgálni sperma szempontból mert lehet ott is van vmi kis gikszer márha tényleg akarnak babát.Vedd rá hogy menjen orvoshoz.Ha nem megy akkor meg ő baja,nem mehetsz el helyette intézkedni
2021. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én vállaltam, hogy mellette leszek végig, bármi is lesz.

És igaz, eddig is említettem, hogy elkísértem a nőgyógyászhoz.

De ő csak hezitál és halaszt.

2021. febr. 25. 12:10
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rá kell hagyni ha ennyi esze van.Hiába bújkál mert nem ér el vele semmit és ahogy öregszik egyre korlátozódnak a lehetőségei egy esetleges meddőségi kezelésre is vagy akár többre is.Lehet nem is kellene meddőségibe se menjen ha ki lenne elemezve rendesen a helyzete és nem halogatna értelmetlenül
2021. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát basszus akkor így járt. Kije vagy te neki? Ezt nagyon utàlom, mikor valaki nyafog a segítségért, de amúgy egy lépést nem tesz.

Simán lehet hogy valami banális kis oka van, de ahelyett hogy megnéznetné, húzza az időt. Nem is akarja igazán az egészet.

Te meg minek áldozod rá az időd? Te kérdezgetsz gyógyszerészeket helyette? Szerintem ennyire belefolyni más életébe is gáz. Senkire nem tartozik a nőn, a párján és az orvoson kívül, hogy kinek miért nem jön a baba.

2021. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nőnek van legalább egy méhe és egy legalább félig-meddig működő petefészke, akkor általában képes természetes úton megfoganni, nem lehet rá kijelenteni, hogy meddő. Ma már az orvostudomány sem használja ezt a fogalmat, mert egyszerűen nem igaz az emberek többségére. Csak százalékos esélyeket határoznak meg a természetes úton való megtermékenyülésre. Ugyanez igaz a férfiakra, mert korábban a "férfi meddőség" is terítéken volt, de ha van egy életképes és fürgén mozgó hímivarsejt, akkor van elvi esélye a megtermékenyítésnek, még ha nagyon csekély is.

Ráadásul az esetek jelentős részében fogalmuk sincs az orvosoknak a kiváltó okokról. Pl. valakinek kimerülő petefészket mutatnak a hormonértékei, de ez nyilván már valaminek a tünete, amiről meg fogalmuk sincs. Jó példa erre, amikor valaki felett elkongatják a harangot, hogy kimerül(t) a petefészke, aztán eltelik pár év és spontán összejön a gyerek. Aztán a következő. És a következő. Ugyanúgy pszichés okok is lehetnek a háttérben, amit szintén nem vizsgál az orvostudomány (vagy csak kis hangsúllyal). Egy rossz anyakapcsolat, tudat alatti félelmek a gyerekvállalástól/szüléstől, egzisztenciális problémák vagy hogy nem bízik meg teljesen a párkapcsolatában - ezek simán sikertelenné tehetik a próbálkozásokat.

2021. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!