Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rossz időben kezdtem szedni a...

Rossz időben kezdtem szedni a fogamzásgátlót? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon rendszertelen a menstruációm, többek között ezért is írt fel az orvos fogamzásgátlót amit a következő menstruáció első napján kell ugye kezdenem beszedni. Nekem pár napja jelentkezett barnás pecsételő vérzés ami utana átváltott átlagosnál kevesebb mennyiségű piros véres pecsételésre, naponta többször kellett tisztaságit cserélnem, mert átázott. (19 napos ciklus után!) Vártam egy napot de ma beszedtem reggel az első tablettát. Utána olvastam hogy az ovuláció is járhat barnás pecsételő vérzéssel, akkor lehet még nem kellett volna? Szerintetek lesz valami probléma ebből?

18L



2021. febr. 26. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos, hogy ha pecsétlődő vérzést tapasztalok, azt már tudjam be a menstruációnak, és kezdjem el szedni a gyógyszert. Ebben a tekintetben te már menstruáltál, mikor elkezdted szedni, ami még rendben van (ciklusod 1-5. közötti napon kell valamikor elkezdeni).


Valóban járhat az ovuláció is vérzéssel, de azt nagyjából be tudod lőni mikor volt, nem? Tehát ha olyan rendszertelen a mensid, hogy egyszer 20, egyszer 40 napos, akkor is be lehet lőni a nyák állagából, hogy most ez ovuláció vagy mensi.


Egyébként a legnagyobb hazugság, hogy a fogamzásgátló beállítja a menstruációt. Művérzésed lesz, messze nem igaz. 28 napos lesz a ciklusod, de attól még ugyanúgy csak elfeded a problémád, és mesterségesen helyettesíted.

2021. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönőm a válaszod, némiképp megnyugtattál. Hát legutóbb 40 napos cikluson volt most február elejéig, de azóta ugye 20 nap telt el és most ismét mintha meglenne. Mikor beírtam a menstruaciós alkalmazásomba, hogy pecsételő vérzés akkor láttam hogy az ovulacióm időpontja van. Ma vettem be egyébként az első tablettát.

Szedjem tovább akkor is ha esetleg kiderül hogy ez nem menstruació volt még? Vagy várjam ki pár hét múlva hátha jelentkezik rendes mennyiségben és akkor “folytassam”?

2021. febr. 26. 08:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Most már szedd folyamatosan. Ez nem cukorka, hogy elkezdem és majd folytatom.
2021. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerdezo, csereld le az orvosod. Aki fogamzasgatlot ajanl ilyen szintu problemara, az egy kontar.

Ha fontos az egeszseged, illetve egyszer talan szeretnel gyereket is, akkor vizsgaltasd ki magad normalisan.

2021. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.
2021. febr. 27. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!