Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e mellrák?

Lehet-e mellrák?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, néhány hete fedeztem fel, hogy a mellbimbó körül ráncosodik a bőröm (hidegre, dörzsölésre). Utánanéztem és kb fele oldal azt írja teljesen normális, a másik fele mellrákkal ijeszteget. 2 hét múlva elmegyek orvoshoz vele, addig is mennyire aggódjak?

2021. febr. 26. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi bajod, ez teljesen normális.
2021. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Elmondom, minden nőnél így van! Szex közben is ilyen mindig!
2021. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj ezzel ne menj orvoshoz :-) Hacsak nem kéne menned amúgy is másért. Nem szoktam senkit lebeszélni az orvosról, de amit írsz, az teljesen egyértelmű. Hidegben összehúzódik a mellbimbó, hogy csökkentse a hőveszteséget. Ha olyan peches vagy mint én, akkor fájdalmasan, görcsösen is össze tud húzódni a hidegtől, ami elég borzasztó tud lenni. De akkor is normális reakció. Ugyanígy a férfi hímvessző is összehúzódik, a herék is közelebb húzodnak a testhez hidegben.
2021. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm megnyugtattatok :). Igazából elég hipohonder vagyok, ami elég szar mert sok dolgot beképzelek magamnak (fájdalmat pl), ezért kezdtem el nagyon aggódni miatta. Viszont orvoshoz mindenképp el kell mennem mert most jött el az idő gyermekorvosról váltani, viszont nem fogok akkor feleslegesen ezért köröket tenni
2021. febr. 26. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka ebben az életkorban a mellrák. Lehetnek jóindulatú elváltozások, és hormonális tünetek is.

Az soha nem baj, ha orvos megnézi, de nincs okod aggódni.

Nőgyógyászhoz is menj majd el, amikor a járványhelyzet ezt lehetővé teszi.

2021. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A másik amit észrevettem hogy a jobb mellem egy kicsit kisebb/keményebb mint a másik, de semmiféle csomót nem érzek, szóval biztos hormonális dolog lesz. Mindenesetre ismerem magam annyira hogy amíg dokihoz nem megyek úgysem nyugszom meg teljesen, szóval lehet felkeresem mégis just in case :')
2021. márc. 1. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!