Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gomba. Tapasztaltabbak...

Candida gomba. Tapasztaltabbak segítenének?

Figyelt kérdés

Miután hasraütésre kezeltek, kerestem egy jobb nőgyógyászt aki tenyésztést is csinált, és vizeletmintát is vett. Kórokozó van a vizeletmben, illetve a hüvelykenetem Candida gombát mutatott ki. Azt mondta az orvos, ír fel antibiotikumot és hüvelykúpot, illetve utána használjak hüvelyflóra helyreállítót. Viszont maradt bennem pár kérdés, és mivel az utóbbi napokban elég sokat zaklattam szegény orvost nem akarom megint azonnal zavarni :D. Szóval gondoltam, csak végső esetben hívom újra, ha itt senki sem tud segíteni. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt a kúrát hogy célszerű végigcsinálni? Antibiotikum+hüvelykúp egyszerre és utána ha ezeknek vége hüvelyflóra helyreállító?? Azért gondoltam, hogy az első kettőt egy időben kéne, mert ugye az antibiotikum is okozhat gombásfertőzést, és gondolom minél jobb, ha a lehető leggyorsabban követi a hüvelyflóra helyreállítás.Illetve azt mondta páromnak elég helyi kezelés Canestennel, ez igaz?

Köszönöm a segítséget!



2021. márc. 2. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy leírtad!
2021. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Amikor nekem volt candidam, nekem is és a férjemnek is kellett antibiotikum és 1 hétig nuku együttlét. Te mit kaptál rá?
2021. márc. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikum kúp egyszerre, miután abba hagytad pedig hüvelyflóra visszaállító.

Mikor nekem volt fertőzésem én is és a párom is kapott gyógyszert plusz canestennel kellett kennie.

2021. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem tudom, bízom akkor az orvosban, hogyha nem kell tablettát szednie akkor nem kell...Az antibiotikum még nem tudom pontosan milyen, ma megyek kiváltani, hüvelykúp Gynoxin. Úgy látom az csak 3 napos, ha azt befejeztem, lehetséges még az antibiotikum kúra végén elkezdeni a helyreállítót is, vagy az befolyásolhatja a tablettát?
2021. márc. 3. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!