Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mivel lehet...

Szerintetek mivel lehet megszabadulni egy életre a visszatérő gombától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy mióta szexuális életet élek, azóta szinte havonta, vagy jobb esetben két-három havonta kiújul a hüvelygombám, függetlenül attól, hogy van-e párom, vagy nincsen.


Amire gyanakodom, hogy hüvelygyűrűt használtam két éven keresztül, és ez okozhatott egy komolyabb problémát a szervezetemben. Bár ennek sem látom nagy esélyét, hiszen több éve elhagytam, és azóta gyógyszeres kezelések során vagyok túl.


Rengetegszer voltam orvosnál ezzel a problémával, minden egyes alkalommal azt mondták, hogy ez egy egyszerű hüvelygomba, semmi több. Bőrgyógyászaton is jártam, ahol kivizsgáltak minden lehetséges nemi betegsére is, minden negatív lett.


El vagyok keseredve, mert ugyan jelenleg nem élek nemi életet, de mindenképpen megnehezíti a mindennapokat akárcsak párkeresésben, de szimplán maga az érzés aggaszt, hogy nincs minden rendben alul.


Az interneten találtam egy Fitotree nevezetű természtesen étrendkiegészítőt kpaszula és csepp formájában, ami elvileg hatásos a gombára és kúra szerűen lehet alkalmazni napi kettőt szemet, illetve 2x30cseppet vízben hígitva. Valaki használta már? Nem találtam tapasztalatokat a neten ezzel kapcsolatban, ennek ellenére elkezdtem, mert a leírása alapján nagyon jónak tűnik.


Illetve kíváncsi lennék tapasztalatokra.

Ha esetleg valaki közületek küzdött folyton visszatérő gombával, és kikúrálta magát, vagy az orvosa tette, kérlek írjátok meg hogyan sikerült!



2021. febr. 18. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Olvass utána a teafaolajnak, hüvelyben alkalmazva gombára, bakteriális fertőzésre
2021. febr. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Medveszőlőlevél tea ülő fürdő. Nekem az segített.
2021. febr. 18. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Külsőleg a vényköteles Travocort nevű krém használ. Pár nap (rosszabb esetben hét) alatt eltünteti a gombát. Úgy működik, hogy a bőr sérült savköpenyét állítja helyre! A Canesten és társai nudlik ehhez képest! Ez az orvosi megoldás. Valamint egy doktornő rájött arra, hogy természetesen megoldásokkal a grapefruit és a lapacho tea fogyasztása nagy mértékben elpusztítja és megakadályozza a candidasist. A lapacho tea külső ecsetelésre, irrigálásra is alkalmazható, de azt figyelembe kell venni, hogy a meleg, nedves, sötét helyeket nagyon szereti a gomba! A napfürdő is használ, ha jobb az idő, csak ne égjünk le! Dietetikai szempontból mindenképpen javasolt a lisztes, cukros, keményítő tartalmú éltelek kiiktatása (negyedévre/félévre), mert ezek belülről etetik a gombát! A bőr pH értéke enyhén savas és ezt lúgosító (főleg zöldségek) táplálkozással támogathatjuk meg. Ha külsőleg akarjuk helyreállítani a problémát és nincs vényköteles krémre pénzünk, keverjünk össze joghurtot és reszelt almát vagy joghurtot és almaecetet (1-2 evőkanál/pohár), vagy joghurtot és fokhagymát, majd kenjük be vele a gombás részt egyszer-kétszer/nap! Fontos hogy a "házi krémünket" hűvös helyen tároljuk és pár nap alatt használjuk el! Általában elég vékony rétegben felvinni a bőrre, mert úgyis a minőség számít, nem a mennyiség! Örülök, hogy segíthettem!
2021. márc. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj de szuper!! Nagyon sokat segítettél igen! Köszönöm, kipróbálom
2021. márc. 3. 02:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Kókuszolajat is lehet használni bázisolajnak. Ezt jól felmelegítjük, belerakunk egy filter lapacho teát és hagyjuk kiázni. Ha szálas, akkor leszűrjük, hagyjuk egy kicsit hűlni és tégelybe öntjük. Melegben cseppfolyós mint az olaj, hidegben szilárd, mint a fagyott zsír. Állagának megfelelően visszük fel a bőrre, napi egyszer-kétszer.
2021. márc. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Travocort (bőrgyógyász helyett háziorvosnál érdemes felíratni) nagy átlagban biztos hogy fog használni, a házi megoldásokat pedig próbálgatni kell. A fokhagymával jó tapasztalatok vannak, de a lapachoval is. 7-es pH a semleges, viszont a bőrnél az 5,5-ös pH-nál (enyhén savas) van meg a szilárd védelem. Ezek olyan anyagok, amik közel állnak ehhez az értékhez, de fontos hogy természetesek legyenek! A savköpeny ekkor tud megfelelően működni! Enyhén savas közeg az ideális. A túl savas vagy túl lúgos közeg roncsolja a savköpenyt és ebben az egész életmódunk közrejátszik.
2021. márc. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írd meg a tapasztalataidat, hátha meglesz a sikerélmény, mások is tanuljanak!
2021. márc. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!