Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ugye ez menni fog hízás nélkül?

Ugye ez menni fog hízás nélkül?

Figyelt kérdés
Nos elég sokat fogytam 16-17 kilót. Véleményem (és a pszichológus szerint is) szerint egyáltalán nem volt gyors (augusztus óta sikerült tehát több mint 7 hónap) mégis eléggé elkezdett hullani a hajam, megallt a menzeszem, és megromlott a kapcsolatom a táplálkozással. Voltunk endokrinologusnal, és azonnal elküldött pszichológushoz ugyanis az összes anorexiás itt kezdi. Szépen lassan kezdem felvinni a kalóriabevitelem most járok kb 1300nal ami TUDOM HOGY MEG MINDIG FOGYOKURAS ES SZORNYEN KEVES de az 900-1000nel meg mindig jobb és szépen haladok, nem akarok egyből 1800 ra felmenni. Szintén haladás hogy már nem csoportosítom az ételeket hogy jó és rossz, próbálok a testemre figyelni, és megadni neki amit megkíván. Nyilván nem össze vissza csak cukros ételek, de már nem sírom el magam egy csoki után, vagy képes vagyok megenni egy tál gabonapelyhet ami nem zéró cukor, zéró zsír zéró minden, mint egy normális ember. Ez is a célom egyébként úgy élni mint egy normális tinédzser, aki nem csak a kaloriakon és makrokon töri a fejét. Még mindig nem egy normális kalorian vagyok, nem is várom el hogy 2 perc alatt visszajöjjön a menstruációm, de ugye ez sulytartassal is lehetséges? Most egy teljesen egészséges súlyon vagyok, végre szeretem az alakom, boldogan nézek a tükörbe, semmiképp sem akarok hizni. 158 cm és 51 kg vagyok most. Az endokrinológus azt mondta ha ezt tartom visszajöhet, de minden közösségi oldalon ezt a "menstruáció visszajovest" a hizással teszik egyenlove. (Mondjuk lehet mert ők már egészségtelen sulyon voltak ) Ugye tényleg sikerülhet hízás nélkül is? Illetve milyen ételeket, vitaminokat, mozgást magyarán minden fajta tippet ajánlotok ( a megfelelő kalorian kivul nyilván) ami segíthet visszahozni? 16L egyébként és előre köszi a válaszokat :))

2021. márc. 14. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális a testsúlyod. Ha kiegyensúlyozottan táplálkozol, idővel rendeződniük kell a dolgoknak, légy türelmes!
2021. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehetséges.


Mikor hízol valamennyit, akkor mensturálsz majd.


Az, hogy te mit akarsz a fejedben, az anorexiáddal egy dolog. Te éheztetheted magad 1200 kcal-án, a tested meg mondhatja azt, hogy oké, de 56 kg alatt nem "élek", csak vegetálok.


A BMI meg fxság.

2021. márc. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is anno tök jól elvoltam 51-52 kg-n (vékony, izmos lányként), de hiába, ha a menzeszem 54 kg alatt már nem volt meg, mert BMI szerint hiába voltam normál tartományom, a TESTEM szerint az 50 kg NEM egészséges nekem.


Pont, ezzel nem tudsz mit tenni, és hiába akarok 50 kilós nő lenni, ha az már "túlélő"-mód és hajhullással, amenorrheával stb jár.

2021. márc. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!