Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Legjobb védekezési módszerek (?)

Legjobb védekezési módszerek (?)

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon hogy leállnék a fogamzásgátlóval és megpróbálnék valami hormonmentes módszert, de be kell valljam egyik sem valami szimpatikus :D

Ezért született ez a kérdés, kíváncsi vagyok hogy az emberek többsége hogy oldja meg, hátha ihletet kapok :)

Fontos hogy a megszakításos módszerek nem érdekelnek, nem szeretnék még pár évig gyereket és izgulni sem miatta :)

23/L



2021. márc. 17. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
A legjobb védekezés, ha nem szexelsz.
2021. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Én fogamtásgátlót szedek, de sokan javasolják a spirálokat és hüvelygyűrűket.
2021. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Mi gumizunk. Az legalább véd az esetleges betegségek ellen is.
2021. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Óvszer
2021. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom valami olyanra gondolt,ami nem óvszer.
2021. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Pesszárium, méhszájsapka, óvszer, női óvszer
2021. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Mindennek alacsonyabb a hatékonysága, mint a gumi (ha nem szakad el), vagy mint a fogamzásgátló. Mehetsz szurira (hormonális), spirált tetethetsz fel, használhatsz krémet/kúpot, nézheted az ovulációdat, megszakítással is védekezhetsz. Mindnek nagyobb a rizikófaktora. Van akinek xy éve beválik, de sokan meg egy hónap után terhesek lesznek pl krém után, vagy megszakítás után.
2021. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Én 2018 augusztusában kezdtem el használni 3 hónap óvszeres szex után egy fogamzásgátlót. Ekkor voltam 18,5 éves és az első nőgyógyászom írta fel. Na hát pecsételő vérzéstől megkezdve ott minden volt, félrediagnosztizált stb. 2019 januártól újra elkezdtük használni az óvszert, 2020 májusában mentem el anyukám nőgyógyászához, aki kérésemre felírt egy új fajta fogamzásgátlót, ugyanis előtte 1 hónappal a gumi elszakadt önhibánkon kívül, ráadásul a sürgősségi nőgyógyászaton nagyon bunkóak voltak velem. Szóval rá egy hónapra esedékes volt a nőgyógyászati vizsgálat is és mondtam az orvosnak, akihez magánban mentem, hogy szeretnék gyógyszert, elmondtam miért nem volt megfelelő az előző.

Ezután felírta az újat, amit lassacskán egy éve szedek és bevált nekem teljesen. Előtte csinált vérképet és ellenőrizte a trombózis hajlamot, máj értékeket az ehhez szükséges adatokból, ez egy külön vérvizsgálat volt. Szóval lassan egy éve szedem a gyógyszert és lekopogom minden rendben, semmi közti vérzés, semmi negatív mellékhatása nem volt nálam eddig.

Őszintén, én azt mondom hogy keress egy nőgyógyászt akiben megbízol, akinél azt érzed hogy x idő múlva szívesen szülnél és rábízd az egészséged teljesen.

Én úgy érzem megtaláltam a megfelelő módszert, de másoknak ez nem biztos hogy megfelel.

Ha a véleményemet kérdezed, én még a fogamzásgátló injekción is gondolkodom mostanában, bár nem olvastam utána csak hallottam róla. Mindenesetre megkérdezem az orvosomtól hogy mit gondol, mit ajánlj és az alapján döntök. Neked is ezt tudom tanácsolni, kérd ki a hozzáértő véleményét, hogy melyik miért jó vagy miért kevésbé jó. Fontos hogy tényleg olyan orvoshoz menj, akihez szívesen fordulsz, megbízol benne.

21L

2021. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Pesszárium és társainál azért elég nagy a hibalehetőség. Én egyátalán nem ajánlom. A spermicidek szintén nem érnek sokat (Pharmatex kúp👎)

Szerintem legjobb a gyógyszer. Vagy mini spiràl

2021. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Ugy latom itt minden le van pontozva ami nem ovszer, de hajra, adagoljatok be magatoknak hogy ugyanolyan jo az is, aztan mikor azt akarjatok hogy a baratotok simogasson meg vagy masszirozzon meg, kerd meg hogy egy gumikesztyut vegyen fel es ugy tegye, biztos ugy is elvezetes lesz
2021. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!