Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki szedett fogamzásgátlót,...

Aki szedett fogamzásgátlót, volt olyan akinek a szervezetèt teljesen tönkre vágta? Hányingere volt stb...

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem vágja tönkre teljesen. Csak olyan fogamzásgátlót szedsz, ami nem neked való.

Én szedtem két fajtát, amitől hánytam, fájt a fejem egyfolytában, hangulatingadozó voltam borzasztóan. És pedig mindkettőnek hagytam 1-1 évet. Azóta eltelt három év, és 3 éve szedem ugyanazt (a harmadik félét). SEMMI bajom nincs, semmi mellékhatás nem jött ki.

2021. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen tünet előfordulhat, és bár ez nem vág tönkre, de érdemes váltani másikra ilyen panaszok esetén.

Egyébként a háttérben zajló dolgok vágnak inkább tönkre, pl. a hormonbevitel miatt sokszorosára növő rákos megbetegedés kockázata, amit az orvosok általában valamiért nem szeretnek a betegek orrára kötni.

2021. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó: talán azért nem kötik az orrára a betegnek, mert nettó hazugság? :D


Olvasd már utána (lehetőleg ne a nők lapjában...).

A fogamzásgátló tabletta kifejezett védelmet nyújt a petefészek- és a méhtestrák ellen (mind a kettő gyakoriságát FELÉRE csökkenti). Valamelyest csökkenti a vastagbéldaganatok előfordulását is.

A méhnyakrák esélyét valamelyest növeli, de valószínűleg nem a hormonbevitel, hanem a szabadabb szexuális élet és gumi hiánya miatt összeszedett HPV fertőzés miatt.

Az emlőrákkal kapcsolatban vegyesek a tanulmányok, összességében valószínűleg túl sok hatása nincs erre nézve.

A májrák kockázatát fokozza meg valamelyest, de az még így is iszonyatosan ritka (a nem alkoholista vagy hepatitis fertőzöttek között...).


Szóval összességében egyáltalán nem növeli a kockázatot, sőt, csökkenti.

2021. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3as: Ez konkrétan a betegtájékoztatóban van benne, eddig akárhánynak olvastam el, mindenben benne volt.
2021. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit én szedek, annak pont ugyanazt írja a tájékoztatója, amit én is. És ami egybevág a tanulmányokkal...

"A fogamzásgátló tabletta és a rák

A fogamzásgátló tabletta, ha hosszú időn keresztül alkalmazzák, csökkenti a petefészek és a méhnyálkahártya rákos daganatának a kockázatát. Ugyanakkor úgy tűnik, hogy kismértékben fokozza a méhnyakrák kockázatát, bár lehet, hogy ez az óvszer nélküli nemi élet, és nem a fogamzásgátló tabletta következménye. A méhnyakrák legfontosabb kockázati tényezője a tartósan fennálló humán papilloma vírus (HPV) fertőzés. Minden nőnek rendszeresen méhnyakrák-szűrésre kell mennie.

Ha emlőrákja van vagy korábban volt, nem szedhet fogamzásgátló tablettát. A fogamzásgátló tabletta kismértékben növeli az emlőrák kockázatát. Ez a kockázat a fogamzásgátló tabletta szedésének idejével együtt nő, de annak abbahagyása után 10 éven belül normális szintre tér vissza. Mivel az emlőrák a 40 évesnél fiatalabb nőknél ritka, az emlőrák szokásos gyakoriságát meghaladó esetek száma az aktuálisan vagy nemrégiben fogamzásgátló tablettát szedő nők körében kicsi.

A fogamzásgátlót szedő nők egészségi állapotát gyakrabban ellenőrzik, ezért ebben a csoportban többek között az emlőrákot is korábbi stádiumban ismerik fel. Fontos a mell rendszeres vizsgálata, és amennyiben bármilyen csomót érez, keresse fel orvosát.

Fogamzásgátlót szedő nőknél olykor jóindulatú májdaganat, ritkábban rosszindulatú daganat kialakulásáról számoltak be."

2021. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Még amikor középsulis voltam, jó pár lány oeztálytársnőm nagyon panaszkodott hogy tönkre vágta a szervezetüket a fogamzásgátló. Valakinek a veséje fájt, valakinek egyéb tüneteket okozott. De vannak olyan lányok is akiknek semmi komolyat nem ídéz elő.
2021. márc. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évig szedtem, imádtam. Rosszullét csak a legelső szmem után volt. Aztán 3 év után már kb. alig volt menszeszem. PMS tüneteim lettek, libidóm 0. Abbahagytam, nem bántam meg.
2021. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!