Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyűrű ciklus 5.napján?

Hüvelygyűrű ciklus 5.napján?

Figyelt kérdés

Most kezdeném el először használni a hüvelygyűrűt. Ezelőtt semmilyen hormonális fogamzásgátlót nem szedtem/használtam, ezért elég tudatlan vagyok a témában.


A kérdésem az lenne, hogy gondot okoz e, hogy a menstruációm 5. napján tudom csak elkezdeni?

Illetve így mennyi idő után fejti ki a hatását; mennyi idő után lehet nyugodtan óvszer nélkül?


Előre is köszönöm, ha segítesz! :)



2021. márc. 20. 00:00
 1/4 _moonlightshadow_ ***** válasza:
Ha 5. napon kezded, akkor az első ciklus még nem 100%-ban védett (de azért nagy eséllyel működik, csak gondolom senki nem meri jogilag felvállani). Ha az 1. napon, akkor elvileg igen, (régebben használtam sok évig szülés előtt, amúgy nagyon szerettem, nekem sokkal kényelmesebb volt mint bármelyik tabletta, csak ma már hormonos spirálom van) - szóval hogy kezdjem a 3. napon. Akkor elvileg a kecske is meg a káposzta is...
2021. márc. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felteheted az 5. napon, de akkor abban a hónapban még gumizzatok is mellette, mert nem lesz kellő mértékű a védelem. A következő hónapban elvileg már igen, ha a továbbiakban betartod, amit a betegtájékoztatójában írnak.
2021. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tájékoztatóban az van írva, hogy 2-5 nap között is el lehet kezdeni, de utána 7nap óvszerezés kell. Lehet ennek hinni? Valóban elég a 7nap?
2021. márc. 21. 00:24
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nem elég a 7 nap. Én a biztonság kedvéért kivárnám a következő ciklusom (tehat miutan a kövi gyuru fent van mehet minden :) ) Szerintem megéri a türelem.Nekem a dokim ezt mondta, hogyha a 3.nap után teszem fel sokkal több idő hozzászokni a testemnek, és lehet valakinek elég 7 nap de van esely ra hogy neked nem.
2021. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!