Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudom hogy van az új abortusz...

Tudom hogy van az új abortusz törvény, de nem vettem le belőle tisztán hogy most kiskorúak sem vetethetik el a gyereket?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 03:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
29%
Szia az abortusz nem korhozz kötött! Te vagy kismamma? Hány éves vagy ha igen 👆 és te úgy döntesz hogy elszeretnéd akkor senki nem fog megakadájozni de ha első baba nem igazán szokták és nem is nagyon jo dolog az elsőt elvetetni kesőbbiekben akadály lehet nekem nincs még gyermekem de nagyon szeretnék . A helyedben nem tenném de ez csak az én veleményem
2021. márc. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes csak szeretném tudni a lehetőségeimet hogyha esetleg megtörténne a baj. Elvileg a törvényt szigorították Mo-n ha jól tudom csak nem tudom hogy a kiskorúak sem vetethetik e el?
2021. márc. 22. 04:03
 3/14 anonim válasza:
27%
De igen 16 éves korodtól már vannak saját jogaid ha az apa nagykorú és el válalja a baba gyámságát vagy éppen anyukád akkor semmi gáz . bár erről a kiskorú abortusz szigorrol nem halottam még de utánna nézek
2021. márc. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Meg jöhetnek válaszok nagyon érdekel a téma, eléggé felidegesített a szigorítás, de a saját lehetőségeimet azért jó lenne tudni

2021. márc. 22. 04:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
14-18 év között a törvényes képviselő tudomásul vevő nyilatkozata szükséges, azt hiszem ez nem változott. Az én értelmezésem szerint (lehet, hogy tévedek) ez csak azt jelenti, hogy igen, a szülő tud róla, nem kell beleegyeznie.
2021. márc. 22. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs új abortusztörvény, csakis Lengyelországban.
2021. márc. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Erről megy a vita.


[link]

2021. márc. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ebben csak a feltehetően 50%-os ártalommal születendő magzatokról van szó. A kiskorú anya miatt maradt még az abortusz lehetősége úgy tudom.
2021. márc. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es!végül született döntés: az Alkotmánybíróság visszautasított a a kezdeményezés - de igazából formalotásra hivatkozva.


[link]


De ez innentől már csak idő kérdése, nyugodj átok meg. Ugyanis a 2012-es alkotmánymódosítás alkotmányellenessé tette a 92-es tv-t. Ez van, ha az emberek csukott szeme előtt módosítgatják az alkotmányunkat - bocs, alaptörvényt - mint valami legóautót.


Kérdező: JELENLEG is természetesen fiatalkorú/kiskorú elvetetheti, gondviselői hozzájárulás kell, de ha a szülő netán akkora gyökér, hogy nem írja alá, akkor a család védelemhez lehet fordulni. Olyan nincs, hogy köteleznek, hogy megszült. Ellenkező esetben olyan sincs, hogy a szülő veled ellentétesen dönt úgy, hogy elvetesd. Ha nem akarod, erre nem kötelezhet. De azt érdemes átgondolni, hogy ebben az esetben 18 év alatt nem lehetsz a saját gyereked gyámja, max ha az apa elmúlt 18,ő lehet.

De mint mondtam ez a jelenlegi szabályozás. Hogy '22 választások után mi lesz - szerintem sok jóra ne számíts.

2021. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Nem szigorítottak semmin, kicsit szarok az információid kérdező.

Egyébként meg védekezzél normálisan, és akkor nem lesz rá szükséged...

2021. márc. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!