Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik egy egészségügyi...

Hogyan zajlik egy egészségügyi kaparás?

Figyelt kérdés
Több dolgot is olvastam, de mind mást ír. Van ahol altatásban, van ahol érzéstelenítésben csinálják, ez mitől függ? Lehet kérni, hogy inkább altatásban csinálják? Elég parázós vagyok sajna...Az elején valamit felhelyeznek, és olyat írtak valahol, hogy annak 6 órán keresztül ott kell lennie, 6 órán keresztül, akkor ott fogok feküdni, vagy ülni? Hogy fog zajlani ezután az eljárás? Utána milyen lesz, ha megcsinálták? Fájni fog? Mennyi időbe telik egy ilyen eljárás? Másnap mehetek dolgozni?

2021. márc. 29. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Kaparás? Berakod egybe és 5000-nél leugrasz a kuplungról
2021. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Aznap hazaengednek a kórházból, de tuti nem lesz kedved dolgozni menni... Vegyél ki pár nap szabadságot.

2021. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Sima egészségügyi kürethez nem tesznek fel tágítót, csak abortuszhoz akkor, ha nem szültél.

Elaltatnak, kikaparnak, 4-6 óra múlva mehetsz haza, kb. ennyi.

2021. márc. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2/2 válaszadó: nem terhességmegszakításom lesz, hanem egészségügyi kaparás, nem vagyok terhes.
2021. márc. 29. 21:43
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Bemész, felvesznek az osztályra, kitöltik a dokumentumokat. Infúziót kötnek be, elaltatnak, megcsinálják a műtétet. A műtét negyed óra. Délután hazamehetsz, egynapos műtétnek számít. Egy-két napig kisebb vérzésed is lesz utána. Másnapra kérj szabadságot a biztonság kedvéért vagy péntekre ütemezd, ha mód van rá.
2021. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Erdemes altatasban, marmint enyhe boditasban. Utana nincs rosszullet, es a fajdalomcsillapito is hat, kesobb meg bevehetsz. Nekem a szinten egeszsegugyi kaparas utan kicsit verzett, kicsit fajt csak. Viszont a kovetkezo menstruacio volt nagyon durva utana, de tudtam, hogy emiatt.
2021. márc. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
#4: a folyamat ugyanaz!
2021. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó: azért nem teljesen. Terhességmegszakításnál, ha nem szült hüvelyi úton, akkor kell mehszájtágítás, mert ott sokkal több anyagot kell kiszedni a méhből, és a terhesség korától függően akár 8-10-es hegarig is tágítják.

Egy sima küretnél meg elég 6-7-es hegarig tágítani, nem kell előtte laminaria.

2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!