Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés!? Mikor kell?

Rákszűrés!? Mikor kell?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és menstruáció kimaradása miatt fogok nőgyógyászhoz menni. Viszont online kell foglalni időpontot, ott pedig választani kell, hogy akarok-e rákszűrést vagy sem.

Kellene már rákszűrés? Vagy ha kell akkor ott úgyis meg csinálja? Valamint azt se tudom, hogy így egyáltalán el lehet-e végezni. Valaki tudna segíteni?

Valamint szűz vagyok, szóval így is meg fog tudni vizsgálni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 8. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha szűz vagy nem kell rákszűrés.
2021. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Én mindenképp csináltatnék azt is ha már ott vagyok (én 18 voltam mikor előszőr voltam a párommal azóta évente járok még ha semmi problémám sincs)


persze hogy megtud vizsgálni, próbálj majd meg ellazulni... leveszi a kenetet megnyomkodja az alhasad és

Kérdezni fog a menstruációdról

2021. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Szűz lányt csak nagyon indokolt esetben vizsgálnak, akár vaginálisan, akár végbélen keresztül.

Valószínűleg kikérdez, hasi ultrahang, plusz elküld vérvizsgálatra.

Rákszűrés szerintem nem indokolt.

2021. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen feleslegesen tennéd ki magad a vizsgálatnak. Nem kellemes.
2021. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem szukseges.

De ez nem igaz, hogy nem kellemes.

Erzeni, hogy piszaklnak odalent, de nem faj egyaltalan.

2021. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

5

Attól, hogy valami nem fáj, még lehet nagyon kellemetlen.

2021. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Nekem egyaltalan nem kellemetlen, pedig voltam mar parszor.

De ehhez biztos kell az is, hogy eleg ellazult legyel vagy, hogy az orvos mennyire finoman csinalja.

De azert enyhe tulzas, hogy nagyon kellemetlen.

Csajok! Nyugodtan menjetek nogyogyaszhoz, nem faj, nem NAGYON kellemetlen. A fajdalom miatt nehogy ne menjetek el.

2021. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát - nem vagyunk egyformák... én kihagyom.
2021. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

7-esnek igaza van, kellemetlenség vagy fájdalom ide vagy oda, fontos a nőgyógyászati vizsgálat.


Egyébként 7-es,ez valószínűleg alkati kérdés is. Nekem szűrés után fél órával szokott valóban nagyon kellemetlen fájdalom fellépni. Nem ellazultsággal vagy az orvossal van a baj, mindenki teste más, ahogy a fájdalom küszöbe is.


De! ennek ellenére ki nem hagynám az éves szűrést. Van rokonom, akinek az életét mentette meg... Lehet, hogy 1 a 100-ból,de ha ennyibe kerül, hogy ne legyek én az az 1,akkor bevállalom ;)

2021. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

9:

A kolléganőnk évente járt. A múlt héten temettük. Kb. ennyit ér. A másik (vénlány) még életében nem volt. Szóval, döntő részben genetika, plusz életmód. Ha szerencsés vagy, egy életre megúszod, ha rossz géneket örököltél, csinálhatsz bármit, úgyis előjön és valószínűleg el is visz.

2021. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!