Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 citológiai eredmény,...

P3 citológiai eredmény, meghatározhatatlan ASCUS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem rég voltam rákszűrésen és a citológiai eredményem P3 lett, meghatározhatatlan Ascus-sál.


Kicsit aggódom, mert az orvosom semmilyen gyógyszert nem írt fel, mikor visszamentem meg se vizsgált, annyit mondott hogy menjek vissza 3 hónap múlva és újra megismételjük a rákszűrést.


Ebbe nem tudtam belenyugodni, így kértem időpontot magánrendelésre, de sajnos addig még várnom kell.


Valakinek volt hasonló eredménye, nagyon aggódnom kellene?



2021. márc. 5. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez volt nekem is.

Semmi okod aggodalomra. A legjobb amit tehetsz egy erős immunrendszer erősítés. A P3-at HPV okozza, amit egy jó immunrendszer jobb esetben legyőz.


Nekem két P3-as eredményem votl egymás után,de én kaptam gyógyszereket közötte.Mindenképp menj magánrendelésre. Igaz,nekem nem segítettek a gyógyszerek, és műtét lett, de azután minden helyreállt.

Hány éves vagy?

2021. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod.

Lassan 29 leszek, a probléma az, hogy jelenleg a párommal babát tervezünk és emiatt az eredmény miatt nagyon megijedtem. Talán sohase lehet babám, mert lehet kiderül, hogy rákos vagyok?! Nagyon aggódom.


Igyekszem elterelni a gondolataimat és csak arra gondolni esetleg valamilyen gyulladás van a szervezetemben, amit csak kezelni kellene. De ez a várakozás kikészít.

2021. márc. 5. 11:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy megijedtél, de semmi okod rá. Általában 2 P3-as eredmény után nem is szoktak műteni, enyém elővigyázatosságból csinálta meg.

Gyulladás is eredményezhet P3-as eredményt. Papilocare hüvelygél ami vény nélkül kapható (bár kicsit borsos az ára) sokaknak segít!

2021. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy rákos! :)
2021. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Magán dokinál kérj HPV szűrést.

Ha HPV-d van, fontos, hogy melyik törzs

2021. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A citológiai eredményen nem lett bejelölve a "HPV gyanú". De biztonság kedvéért kérni fogom.
2021. márc. 5. 12:32
 7/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem az ajánlott krémet, valóban nagyon borsos az ára. Neked van tapasztalatod róla? Szerinted valóban megéri használni?


Igazából minden jobb, mint a semmi.

2021. márc. 5. 12:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbbször nem is sorolják P szerint az eredményt, egy nőgyógyász azt mondta, hogy pár labor használja már csak ezt a skálát, mert elavult. Egyszer viszont volt P3 értékem, nekem fél év múlva javasoltak kontrollt (eleve magánba járok, ott jött ki ez). És ugyanúgy nem írtak fel semmit, mondván hogy az ilyenek többsége magától megszűnik és egyébként úgy is lett, fél év múlva már nem volt eltérés. Bár egy HPV mintát azért kapart a doki és az negatív lett. Tehát ez a P3 ez negatív HPV-nél mutatkozott, ez alapján nem kiáltanám ki, hogy a P3-at a HPV okozza...
2021. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Remélem nálam is ugyan ez lesz, mint nálad. Már csak pár nap és kiderül.

De ha felmerült volna a HPV gyanúja, akkor csak megvizsgált volna és vett volna kenetet, de nem tette.

2021. márc. 5. 17:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kéred, nem feltétlenül néz HPV-t magától első P3-nal.

Maximum, ha második - harmadik is hasonló.

2021. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!