Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés!? Mikor kell?

Rákszűrés!? Mikor kell?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és menstruáció kimaradása miatt fogok nőgyógyászhoz menni. Viszont online kell foglalni időpontot, ott pedig választani kell, hogy akarok-e rákszűrést vagy sem.

Kellene már rákszűrés? Vagy ha kell akkor ott úgyis meg csinálja? Valamint azt se tudom, hogy így egyáltalán el lehet-e végezni. Valaki tudna segíteni?

Valamint szűz vagyok, szóval így is meg fog tudni vizsgálni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 8. 08:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Koze nincs a genetikahoz (mar ha mehnyakrakrol beszelunk).

Azt nagyon nagy reszben a hpv virus okozza.

Petefeszekrak annal inkabb. Es azt egy sima nogyogyaszati szures sajnos nem szuri ki :(

2021. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%
10-es,elhiszem, és sajnálom, hogy te negatív példákat ismersz. Én pozitívakkal találkoztam. Mindkettőre van esély szűrésnél és szűrés nélkül is. Nyilván nem lehet tudni az alternatív kiminetelt, hogy mi lett volna ha. De ha néhány esetben pozitívan végződik a szűrésnek köszönhetően a történet, az a néhány eset több a semminél.
2021. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Igen, kell az évenkénti méhnyakrák szűrés. De azt ne felejtsük el, hogy a méhnyakrákot a HPV okozza, ami meg nemi úton terjed.

Egyébként az, hogy a mintavétel mennyire fájdalmas, függ attól, ki veszi le. Persze ettől függetlenül menni kell... De egy 21 éves szűz lánynak még nem.

Általános nőgyógyászati vizsgálat: a legtöbb eltérést kimutatja az ultrahang is.

És igen, nem fájdalmas. Egy olyan nőnek, aki nemi életet él.

De egy olyan lánynak, aki még szűz, bizony az! Hacsak nem ujjazza magát 2-3 ujjal, vagy használ vibrátor. De egyébként igen. A doki nem kezdi el felizgatni, hogy ne fájjon! Nem véletlen, hogy NORMÁLIS nőgyógyász csak akkor nyúl hozzá, ha nagyon muszáj!

2021. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%

11 és 13:

A hajlam öröklődhet.

2021. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 A méhnyakráknál pont kevésbé számít a genetika.

HPV (human papillomavírus)!, dohányzás, sok partner, immunrendszer gyengesége számít kockázati tényezőknek.

2021. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15

Ez mind igaz, de amikor az anamnézist veszik fel, és kiderül, hogy volt a felmenők között érintett, akkor fokozottan javasolják az ellenőrzést.

Tehát, ahogy mondtad, életmód (partnerek, stb.) immunrendszer és genetika.

Ha mind rendben van, akkor szinte felesleges a szűrés. (UK-ban 4-5 évente javallott pl.)

2021. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!