Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már olyan, akinek székelé...

Volt már olyan, akinek székelési problémája volt és emiatt felnőtt pelenkára szorult? Esetleg valami tapasztalat?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok de sajnos IBS-em van,ami hasmenés formájában jelentkezik.Eddig még kis mértékben volt jelen az életemben,amit jól tudtam kezelni hasfogókkal,de mára ez már "súlyosbodott".Nagyon nehezen tudok elindulni valahova is otthonról,és mindig idegeskedve,nehogy útközben érjen el a baj...Milliószor voltam dokinál,de sosem vette elég komolyan,mindig azzal küldött haza hogy ez lelki eredetű és h nyugodjak meg.Tudom,nyílván igy is van,de ettől még ez a probléma fennáll.

Jelenleg babát várok és 1 hónap múlva szülök.A 8 hónap alatt akárhova is mentem,széntablettát vettem be,persze orvos is tudott/tud róla.Mostanában egyre idegesebb vagyok a szülés miatt és ugye nálam ez hasmenéssel jár.Nagyon félek és aggódom hogy szülés előtt,itthon vagy akár a kórházban vagy egyébként is akárhol rámjön a wc-zés és pl. nincs wc a közelben...tehát hogy "becsinálok."Kérlek segítsetek valami megoldást találni,erre az 1 hónapra,ami már feszültséggel teli.


2010. aug. 21. 17:33
 1/2 anonim válasza:
én már kakiltam be pelenkába és max 1 órát javaslok ha nem tudod kicserélni és szerintem nem rossz érzés de ezt dőncseel mindek őn manak
2011. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is IBS-em van, ismerem a problémád! Nekem az orvosom nem engedi a hasfogók szedését, szerinte jobb, ha kiürül a szervezetemből. Viszont ír fel pelenkát, így el tudok menni otthonról vásárolni, vagy dolgozni, és nem azon izgulok, hogy mikor csusszanik be. Ha be is megy, akkor sincs baj, peluscsere, és kész! Mindig van a táskámban 2-3 tartalék, és nedves törlőkendő. Az elején fura érzés volt mindig pelusban lenni, de hamar megszoktam én is és a férjem is. Nyugodtabban élem az életem, és nem érdekel, hogy mások mit gondolnak ezért rólam.
2011. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!