Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefeszekciszta folszivodasak...

Petefeszekciszta folszivodasakor mi jatszodik le, hogyan kepzeljem el ?

Figyelt kérdés

A cisztabol eloszor kifolyik a ver es a vizenyos genny, ami fokozatosan tortenhet, hetekig is eltarthat, vagy pedig egyszercsak kifakad es par oraig eros verzes van.

Utana mar nem kepzodik ujabb ciszta, nem novekszik valamifele kis gennyes-veres tomlo... De hogyan es mitol kezd el novekedni megis?

A hormonhaztartas adja ki a parancsot erre ?

Kitarto vizualizacioval el lehet erni a ciszta folszivodasat ?



#ciszta #hormonhaztartas #ciszta folszivodasa #vizualizacio
2021. ápr. 16. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem genny, az reg rossz lenne.
2021. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van többféle ciszta. A funkcionális ciszta a legjobb, mert az tulajdonképpen csak egy nagyra nőtt tüsző.

Tüszőéréskor a tüsző megreped, az érett petesejt elindul a méh felé és ha nem termékenyül meg, a menzesszel távozik. Ha a tüsző repedése elmarad, a tüsző elkezd nőni, nekem 5 cm átmérőnél már olyan görcseim voltak, hogy azt hittem, perforált a vakbelem. Hogy mivel van tele a tüsző, azt nem tudom. Sok éven át szenvedtem ettől. Általában a menzesznél megszűnt a fájdalom, de kb. 1 hét múlva kezdődött elölről. Néha csak a derekam fájt, máskor szúrkált, alhasi pokoli görcsöket okozott, gondolom főleg akkor, amikor épp nőtt. Az orvosok legyintettek rá, de én már rettegésben és félelemben éltem. Egyszer biztos, hogy ki is durrant, mert azt éreztem, mintha kést vágtak volna belém, éreztem, ahogy szétdurran bennem, az pokoli volt, fel is sikítottam, de közvetlen utána megszűnt a fájdalom és nem lettem rosszul, emiatt nem mentem vele orvoshoz. Egy idő után már meguntam, hogy csak legyintenek rá.

Nem olyan régen hallottam azt, hogy egy orvos erre a rendszeres szexuális életet javasolta. Sose gondoltam volna, hogy lehet, hogy tényleg az volt a gond, hogy nem volt szexuális életem azokban az években? Mert tényleg nem volt. De korábban se volt és mégse voltak ilyen gondjaim. Az is tény, hogy amikor lett párom, abban az időben valóban nem volt gondom a cisztákkal.

Én hormonális okokat olvastam a dolog hátterében, de ez a doki nem biztos, hogy hülyeséget mondott.

2021. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!