Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pms idején ezek normálisak?

Pms idején ezek normálisak?

Figyelt kérdés

Hello,


Márc. 20-án volt a legutóbbi havim. Szerintem 5-e körül ovulálhattam, mivel 1-2 napig ott pecsételtem, ha ahhoz mérem, 13 nap telt el ovumtól.


Nos az az érdekes, hogy "időszakosan" jönnek rám ilyen mensi jelek. Úgy értve, hogy egyszer csak pár másodperc görcs, majd utána semmi. Tegnap előtt este ment egyet a hasam, tegnap azonban már nem. Erre ma megint megindult reggel egy görccsel. Ez normális, hogy nem állandó tünetek, hanem néha-néha jelentkeznek mensi előtt? Nektek volt már ilyen?



2021. ápr. 17. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A mostani ciklusod jobb? Sajnos nekem is ilyen. Attól is függ melyik petefészkemben van peteérésem, a jobb oldali annyira megvisel hogy az ovumtól 2 hétig vannak tüneteim (melldagadás, puffadás, akár hasmenés, vagy szorulás). A mostani hónap nem volt olyan vészes, csak 1 hétig voltak tünetek. De nekem már a mensi előtt 2 nappal görcsöl a hasam,mindig hasmenésem van és vagy nagyon kívánom a csokoládét, vagy állandóan szomjas vagyok (a szervezetem kihajtja magából a vizet, és mire megjön, megszűnik a mellfájás is). Tegnap egész nap palacsintát nassoltam, de ma végre megjött és remélem 2 hétig nyugtom lesz ha elmúlnak a görcsös napok (mert nekem még a mensi is fájdalmas...).


Elméletileg alacsony progeszteronszint okozza, de én még nem vizsgáltattam ki magam.

2021. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Hu hát nekem is az van, hogy némelyik ciklus sokkal jobban megvisel. És én is jobb oldalt érzem nagyon, ott van, hogy szurkál is a hasam ovulációkor baromira, de így napokig. Ja és ovu alatt is megy néha a hasam sajnos. Ott tartok, hogy majdnem rosszabb nekem mint a menzesz időszaka. A hasam eléggé behülyül, kutyorog, puffadok..

Nekem feltűnt már, hogy ez ciklikus dolog nálam, kb másfél-2 hetente jön elő pár napra. Ovukor és mensi előtt.

Én szeretném a hormonokat megnézetni majd nődokimmal, sosem vizsgáltattam még, lehet azt mondja majd fogamzásgátló kellene a problémára..

2021. máj. 20. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátlót nem ajánlom. Inkább egy szakembert aki másféle gyógymódban hisz, kicsit holisztikusabb szemlélettel. A hormonrendszer visszahat a többi hormonra is, és egy tabletta teljesen felboríthatja az egészet. :( barátnőmnek a cisztáját kezelték hormonnal, de olyan migrénjei voltak, hogy abba kellett hagynia. Amúgy a menzesz alatti fejfájás sem csoda, hiszen az agyalapi mirigy is szerepet jàtszik a szabályozásában. Plusz mivel vizesedünk, nagyobb a nyomás az agyi ereken, amitől szintén gyakoribb lehet a fejfájás. Nem mindenkinek van ilyen tünete, de egyszer olyan migrénem volt menzesz előtt, hogy anyukám Frontinnal ütött ki. :( :( Szerencsére azóta se volt ilyen.


A hasmenés, puffadás nálam nem igazán menzesz tünet csak, sanszos, hogy IBS-em van. Apai-anyai ágon is vannak ilyen betegek. :( Néha nagyon rossz és nagyon erős fájdalommal jár (főkent pszichés betegség) máskor semmi tünetem. Mivel elég sokat szorongok, ez külön rontja is.

2021. máj. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

IBS-re én is gyanakodtam a hasi dolgok miatt! De nálunk senkinek nincs a családba, viszont én szorongó típus vagyok.. Csak eddig sosem a hasamon jött ki a stressz.

Nekem vannak időszakok, mikor tök jó minden, majd a semmiből pár napig puffadás és laza széklet. Én attól rettegtem inkább, hogy ibd és nem ibs, de voltam ezzel dokinál, meg azt mondják az azért jóval durvább.

2021. máj. 29. 20:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ibd betegségek valóban sokkal durvábbak ennél, azokkal a tünetekkel fel sem merülne, hogy ne menjünk orvoshoz.Én ezzel egyelőre nem mentem el, annyit mondott a háziorvosom, ha komolyabbnak érezném a problémát akkor elküld mindenhova, lehet csak az én toleranciám magas... viszont ezzel a betegséggel nem lehet mit kezdeni, mert inkább pszichés eredetű. Vannak jobb és rosszabb időszakok. Azt viszont tudom, hogy vannak emberek akik hajlamosabbak rá, idegi-hormonrendszeri szabályozási problémák is kiválthatják. Aki szorong (mint én) annak sem a kortizol, sem a szerotonin háztartása nem megfelelő általában, ami további tüneteket okoz (pl: ha emésztésről van szó, akkor a vagus ideg túl vagy alulstimulál). Hát ez van, én valahogy megtanultam ezzel élni, ha már egyszer örökletes probléma...
2021. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,én is ezzel nyugtattam magam úgymond, de én voltam má ezzel gasztrón aki csinált egy nagyon alapos vérképet, de minden jó volt. 3 emberrel beszéltem anno, akiknek volt/van és azt mondták, az pár hónap leforgása alatt már kórház volt és úgy derült ki nekik a dolog. Vagy volt, amelyikük egyből oda jutott, mert olyan komoly fájásai voltak, mint egy vakbélnél.

De nekem is tipikusan az van, hogy jobb, majd pár napra rosszabb.. majd megint semmi. Lehet nekem még nem IBS csak stressz, de tuti valami ilyesmi. :D és nem hinném kajával függ össze, jó, segít ha nem fűszereset/nehezet eszem de ennyi. Nekem fájdalom hála Égnek nem nagyon van, csak ritkán kicsi, inkább a sok szellentés és a laza széklet zavar benne.. Ja meg fuu ez nagyon ilyen "intim téma":D nem tudom veled volt-e, de hát nyák.. Volt, hogy azt hittem szellentettem egy ártatlant és nem volt túl ártatlan.. :DD szóval ilyen kellemetlen dolgok. De én mindenképp megnézetem a hormonjaim, mert simán lehet összefüggés, ahogy írtad!

2021. máj. 30. 09:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!