Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Így lehetek majd terhes? (Vesék)

Így lehetek majd terhes? (Vesék)

Figyelt kérdés

Az egyik vesém jó helyen van, de a másik a méhem és a húgyhólyagom között, enyhén balra. Ha hagyadt fekszem látszik is, hogy az az oldal jobban dudorodik.

Egyik vesével hogyan lehet élni (az sem működik teljesen, de nem rossz). Illetve, ha felnyúlok a hüvelyembe úgy érzem, hogy a méhszáj kicsit jobbra van.


Le kell mondanom a későbbi gyermekvállalásról? Egyszer nagyon szeretnék. Teljesen el vagyok e miatt keseredve, kicsit úgy is érzem, hogy sosem leszek igazi nő. Csak van egy használhatatlan szervem.


Volt valakivel hasonló? Most személyes tapasztalatok érdekelnek.



2021. ápr. 19. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán tudom elképzelni. A vesék retroperitonealis szervek, ha nem a helyükön vannak, akkor a gerincoszlop mentén lejjebb helyezkedik el. De hogy lenne a hólyag és a méh között?

Van erről valami normális orvosi dokumentációd? Mit ír pontosan?

És mit mondott erről az orvos, aki diagnosztizálta?

2021. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá, de biztosan vannak ilyen anomáliák. Azt, hogy terhes lehetsz-e, azt itt elég nehéz lenne kitalálni, az orvosodat kérdezd vagy olyan szakembert, aki ezzel foglalkozik, mert így túl kevés ez az infó.
2021. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy rossz a veséd?


Azt ugye tudod, hogy a vesék inkább hátul, mintsem elől helyezkednek el?

2021. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, van. Így születettem, ezért van egy csecsemőkori leletem is és egy pár hónapos ultrahangos leletem is van.

Fogalmam sincs, hogyan került oda.


Semmi különöset. Baba koromban azt mondták a szüleimnek, hogy nem lehetséges így a terhesség, jobban kell rá figyelni (felfázás, ütés stb) tehát kerüljem az ezzel járó sportokat.


Az egész gyerekkorom egy buborékban töltöttem, mert sosem engedtek felmászni sehova, a többiekkel se játszhattam.


Pontosabban nem kérdeztem ezzel kapcsolatban az orvost, nőgyógyásznál még sosem voltam. Még én is gyerek vagyok (16), ezért lehet, hogy furcsálták volna. A szüleim pedig nagyon konzervatívak, biztosan azt gondolnák, hogy már történt valami.

Ezért kérdezem itt, hátha valaki tud valamit (neten se találtam semmit ezzel kapcsolatban)

2021. ápr. 19. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nem lesz rosszabb, hogyha vársz még 2 évet, és akkor majd akármikor a szüleid beleszólása nélkül elmehetsz orvoshoz ezzel a kérdéssel, gondolom addig úgysem akarsz terhes lenni.
2021. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Írd már le az UH leleted. Olyan van, hogy a kismedencében van a vese, de nem a hólyag és a méh között. Amúgy meg páros szerv, egy vesével is lehet élni, nekem is csak egy van.
2021. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez a legutóbbi, itt felfázás miatt volt szükséges. A régebbit még keresem.


"A jobb vese norm. nagyságú, helyzetű. Jobb vese a kismedencében a hólyag mellett, echoszerkezete homogén. A hasi aorta lefutása, tágassága megtartott. A hólyag kp. fokban telt, amennyire így megítélhető a kismedencében nagyobb kóros képlete nem látható."

2021. ápr. 19. 16:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Véletlen leírtam. A második mondatban már a balról van szó.
2021. ápr. 19. 16:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz vele semmi, ettől lehet gyereked. Max az fordulhat elő, hogy nyomni fogja a méhed a vesét, ahogy nő, és rontja a funkcióját, de mivel ott a másik, ez nem akkora katasztrófa.

Szerintem felesleges ezen előre parázni.

Viszont nőgyógyászhoz azért majd érdemes elmenni, mert a húgyuti fejlődési rendellenességek gyakran társulnak méhfejlődési rendellenességgel.

2021. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem lehetne, hogy szakorvost kerdezel meg?
2021. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!