Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után csak akkor jön meg az "igazi" menstruáció, ha megvolt az első ovuláció?

Figyelt kérdés
1 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló (lindynette 20) szedeset úgy ahogy kell az utolsó szemet bevettem majd a 7 napos szünet után már nem vettem be a következőt. Akkor volt is a 7 napban a szokásos megvonasos vérzés. Amig szedtem mindig pontosan 28 napra jött meg előtte kicsit változobban.a fogamzás gátlós 28 napos ciklus szerint multhet szombaton kellett volna megjonnie.de azóta semmi. Az első ovulációm megtortent már. Akkor onnantól 2 hét? Vagy lehet vissza állt teljesen a régebbi 30-32 napos ciklus és ezért késik? Másfél évig szedtem.

2021. ápr. 19. 21:05
 1/5 anonim válasza:
100%

Sajnos fogamzásgátló abbahagyása után nem mindenkinek áll egyből vissza a szervezete, türelmesnek kell lenned. Ha a gyógyszer szedése előtt 30-32 napos volt a ciklusod akkor lehet hogy ezután is annyi lesz, hiszen a te szervezeted alapjáraton így működik, amikor nem a hormonok által"menstruálsz" (olyankor csak ún. megvonásos vérzésed van).

Ha meg volt az ovulációd, akkor ~2 hétre rá meg fog jönni.

2021. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha az ovulációm előtt kB 5-6 nappal a párommal együtt voltunk megszakításos módszerrel (tehát miután a gyógyszert letettem menzesz után) elkeozelheto hogy terhes lennék? Vagy nagyon kicsi az esélye? Miután együtt voltunk rá kB 6 napra volt az első ovum. Most nagyon érzem a pms tüneteket napok óta gorcsolok néha szúr is most főleg. Elkezdett a mellem is ma fájni. Akkor valószínű majd most fog megjonni ezekszerint?
2021. ápr. 19. 21:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert gondolom kicsi az esélye hogy baba legyen a dologban úgy hogy ovu előtt 5 nappal voltunk megszakitassal együtt.igazabol szeretnénk babát, csak úgy tudom az első pár hónap meg nem ajánlatos.. Ezért is védekeztünk megszakitassal.
2021. ápr. 19. 21:28
 4/5 anonim válasza:
100%

Ebben az esetben lehetsz terhes, nyilván.

Ha nem jönne meg pár napon belül, a helyedben csinálnék egy tesztet.

2021. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenképp veszek tesztet a héten akkor.
2021. ápr. 19. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!