Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyáltalán nincs menstruációm,...

Egyáltalán nincs menstruációm, csak évi 2x kb. Az orvosok IR-re fogják, de hiába van kezelve, nem jön meg. Mi a véleményetek a Premens tablettáról? El lehet kezdeni ciklustól függetlenül is?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 14:09
 1/5 anonim válasza:

Endokrinológushoz kellene fordulni, aki konkrétan a szexhormonjaidat nézi meg, és azok arányát, illetve nem árt egy hüvelyi ultrahang nőgyógyásznál. Előbbi a hormonális összetételed mutatja meg, utóbbi meg a fizikális helyzetet, hogy nincs-e valami eltömődve vagy van-e más rendellenesség.


Én is így voltam évekig, mint te, aztán 20+ kg fogyással és Merckforminnal magától rendszeres lett a ciklusom.

2021. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Fogyni hogy sikerült neked?

Pcos-em is van, illetve enyhe pm alulműködés (amit okozhat az IR is). A szexhormonjaimat nem tudják besorolni, mindenhova beillik, mivel nincs ciklusom. Igy addig felesleges nezni kb. Az FSH-LH arany pcos-t mutat.

Fogyni nem tudok, hiaba probalok.

Merckformintol is folyamat megy a hasam, ahogy felepitem az 500 mg-ot 1000-re

2021. ápr. 23. 20:51
 3/5 anonim válasza:

Első vagyok. Nekem nagyon sok évig PCOS-t diagnosztizáltak 13 éves koromtól kezdve, majd miután lefogytam és már évek óta szedem a gyógyszert, egy darab ciszta sincs a petefészkemen, ami szerintem diagnosztikai kritérium a PCOShez. Előfordul, hogy rád mondanak egy diagnózist, ami hormonok alapján logikus, de fizikai bizonyíték nincsen, amíg meg nem nézik ultrahanggal.


Nekem az vált be, hogy retard (XR) tablettát szedek, attól még akkor sem megy a hasam, ha épp két recept között vagyok és leállok egy darabig. Azt hiszem, hogy ezt viszont nem támogatja a TB, szóval évente drágább. Mégis megéri minden forintját, mert ha egészségesen érkezel (feldolgozott szénhidrátot kizárod) és heti 3-4* edzel egy órát, látványosan segít a fogyásban. A Yazio nevű alkalmazást tudom ajánlani kalóriák trackelésére.


Most nagyon nehéz ez az időszak fogyás szempontjából, de ha késznek érzed magad rá, akkor a gyógyszer melletti egészséges életmód óriásit segít majd.

2021. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nekem is évek óta vannak UH-n látható cisztáim is. Bár most valamennyivel kevesebb.

Köszönöm, megpróbálom azt a gyógyszert kérni, illetve mégjobban ráállni az egészséges táplálkozásra is :)

Te mit szoktál edzeni? Erre a legnehezebb rávenni magam (főleg hogy teljes munkaidős munka mellett csinálom az egyetemet is).

Illetve, ha van esetleg egy étrend, receptgyűjtenényed, át tudnád küldeni, akár privátban is? Hogy tudjam, hogy álljak jobban neki :)

2021. ápr. 24. 11:38
 5/5 anonim válasza:

Mikor az elején elkezdtem edzeni, akkor otthon aerobikoztam. Rubint Réka 20 perc önmagadért (idegesítő stílusa van, de hatásos), youtube-ról hasazós videók, kezdő, majd egyre haladóbb Mari Winsor pilates. Ezekből összeollóztam 1 órát, és a Merckformin 3 hónap alatt a feldolgozott szénhidrát kizárásával együtt 18 kilót leolvasztott rólam.


Konkrét receptgyűjteményem nincs, de minden diéta alapja a CICO (calories in, calories out). Amit elégetsz, annak többnek kell lennie, mint amit beviszel. A keto, paleo meg a vegán diéta ennek tekintetében pl ugyanúgy éri el, hogy lefogyjon az ember, bár fundamentálisan különbözőek. Az IR miatt én azt ajánlom, hogy ne fogyassz tradicionális (fehér) lisztet, cukrot, tésztát, először a keményítős köreteket is mellőzd, nekem ez vált be. Amíg csoki meg kenyér mellett toltam a metforminos gyógyszert, addig nekem is a WC volt a barátom. Keress low carb recepteket a neten, nézz rá Tóth Cynthia oldalaira/receptjeire. Kezdd kicsiben, és menni fog.

2021. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!