Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két fogamzásgátló tablettát...

B25 kérdése:

Két fogamzásgátló tablettát vettem be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több mint fél éve szedek fogamzásgátlót, nagyon figyelek mindig hogy időben vegyem be, sosem volt még ezzel probléma. Múlthét kedden sikerült két tablettát is bevennem, mivel a sor mindkét végéről hiányzott már egy szem, rosszat pattintottam ki, majd másnap megijedtem hogy ott van a keddi és ezért kettőt vettem be, mondván a harmadik hét és 24 óra után is be kell venni az elfelejtett szemet.

Természetesen utána észrevettem hogy csak én voltam béna, nem maradt ki semmi.

Utána ugyanúgy folytattam a gyógyszer szedést, vasárnap mar nem vettem be a mensi kezdés miatt.

Hasonló kérdéseket olvasva mindenki azt csinálta ilyen esetben, hogy mivel hamarabb elfogyott a gyógyszer, egy nappal hamarabb kezdte a mensi hetet. Én vettem hamarabb egy új adagot, és onnan vettem be a szombatit.

Lehet teljesen butaság de ugye ez is jó így? mivel nem akartam hogy elcsusszon a menszeszem, de remélem hogy az az egy szem nem kavarta meg annyira a hormonokat


Előre is köszönöm a válaszokat:)


2021. ápr. 20. 23:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, nyilván szerdán vettem be két tablettát, rosszul írtam az elején mielőtt félreértés lenne.
2021. ápr. 20. 23:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit zavarosan írtad le, de a lényeg az, hogy maximum 7 nap szünet legyen a két levél között, szóval ha egy nappal hamarabb tetted le a duplázás miatt, akkor egy nappal hamarabb is kell kezdeni.

Ha jól értem, így csináltad, szóval nincs gond. :)


A duplikációból nem lesz bajod, csak rendszer ne legyen (de pl. hányás/hasmenés esetén is javasolják a duplát a biztonság kedvéért, szóval alkalmanként nem gond).

2021. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Mindegyik tabletta egyforma, tehát nem baj, hogy a másik csomagból vettél be. Illetve jól tetted, hogy miután 2-t vettél be, nem hagytál ki napot. A következő levelet szedd úgy nyugodtan, mintha tele lenne, nem lesz tőle baj, csak ugyanannyi napot hagyj ki, mint szoktál.
2021. ápr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem minden fogamzásgátlónál azonosak a tabletták.
2021. ápr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nálam szerencsére ugyanolyan az összes bogyó:)
2021. ápr. 21. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!