Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-t miért akarják egyből...

Pcos-t miért akarják egyből fogamzasgatlóval kezelni?

Figyelt kérdés
Több orvosnál is voltam és egyik sem akart elküldeni endokrinológushoz. Egyik sem akarta megnezetni a hormonjaimat se az van e ir-em.
2021. ápr. 21. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
azért, mert nem akarnak/értenek a szakmájukhoz. Menj el magánrendelésre.
2021. ápr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert sok munkájukba kerülne kideríteni az okát, ha egyáltaláne ki tudják (mert van, hogy nem lehet) és az állami rendelés keretein belül viszonylag ritkán akarják a nehezebb utat választani. A fogamzásgátlóval meg ugye kezelni tudják a tüneteket és nem foglalkozni magával a bajjal.
2021. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

#1 én eddig 6(!) maganorvosnal voltam az évek alatt, mindnek ez a megoldása lett a végén.


Magánrendelésen is már ugyanúgy leszarnak, hiába hagysz ott 20-30ezreket sajnos.

2021. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Nem képzik magukat, azt csinálják, amit megtanultak 20 éve.

2. Ha fiatal vagy, és nem akarsz gyereket, úgy gondolják, hogy ezzel egy időre le van tudva a gond (egyébként akármilyen szakirodalmat megnézel, a javasolt kezelési módok között mindenhol szerepel a fogamzásgátló, tehát alapvetően nem hiba adni, sőt, csak a helyén kell kezelni a dolgot).


Amúgy 30-40 ezer forintból meg tudod csináltatni a szükséges laborokat. Nyilván nem ez a normális, de ha az ember jutni akar valamerre, néha kénytelen inkább fizetni:D

2021. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is valoszinuleg PCOS-om van, elkuldtek hormonvizsgalatra de nekem is azonnal irtak fel a fog.gatlot. privat orvosnal voltam
2021. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Ja és még annyi, hogy ez sokszor azért is van, mert a fiatalabbak részéről sokszor erre van igény. Pl én is addig amíg abba nem hagytam korona miatt a fogamzásgátló szedését, ragaszkodtak hozzá, hogy nem akarok hormonvizsgálatokat, mert ahhoz abba kellett volna hagynom a tabletta szedését. És hát nekem nagyobb biztonsági érzetet adott mindig is, ha az is volt a gumi mellé.


2es voltam

2021. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Manapság mit NEM akarnak azzal kezelni?


15 éves kislány vagy, rendszertelen menzesszel? Fogibogyó, az "megoldja".

PCOS-ban szenvedsz? Fogibogyó.

Túl erősek a görcsök? Fogibogyó, gyengíti.

Pattanásos az arcod? Fogibogyó, megszünteti.


Szánalmas :( A fogamzásgátló egy rhadt erős gyógyszer - nekem ne jöjjön senki a "kis hormontartalmával", mert az a kevéske is bőven elég, hogy ne eshessen teherbe tőle a nő, ami azért elég durva beavatkozás a szervezetbe.

2021. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!