Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Teljesen tönkretesz a PMS....

Teljesen tönkretesz a PMS. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bár eléggé hosszú a ciklusom, 33-34 napos, a luteális fázist már szinte végigszenvedem. (7-10 napot biztosan...)

Nincsenek fájdalmaim, de lelkileg olyan mélypontokra süllyedek, hogy élni sincs kedvem. Ingerlékeny, sírós, demotivált vagyok. Próbálok küzdeni ellene, de jelentősen rontja az életminőségem, a környezetemnek sem jó így látnia.


Nem szedek fogamzásgátló tablettát.

Egyébként egészséges vagyok, normális BMI-vel.

Viszonylag aktív életmódot folytatok.

A legutóbbi nőgyógyászati vizsgálaton minden rendben volt.


Kedves nőtársaim, jár valaki hasonló cipőben? Kinek mi vált be?

Elsősorban a természetes megoldások érdekelnének, nem szeretnék antidepresszánsokat, erős gyógyszereket szedni.

Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert ebben a témában sajnos gyakran bújtatott reklámokba botlik az ember.


28 éves vagyok.



2021. ápr. 26. 20:48
 1/5 anonim válasza:
97%

Én is ebben a cipőben járok. Bár szerintem nagyon sok más nő is, csak ez is valamiért egyfajta tabutéma, mint pl. a szülés utáni depresszió.

Nekem is kb. ilyen hosszú a ciklusom, plusz még fizikai fájdalmaim is vannak a menstruációm első napján.

Lelkileg dettó, mint te, néha öngyilkos gondolataim is támadnak, mindent értelmetlennek, fájdalmasnak, nehéznek látok, úgy érzem, hogy senki nem szeret.. akár a vér megjelenése előtt egy héttel is.

Mára már tudatosan kerülöm a konfliktust, amennyire lehet az embereket is..elvonulok, mert szuperérzékennyé válok. Balhét meg nem akarok.

Mikor már megjött szinte felüdülök, távolodnak a negatív gondolatok, kezdek visszaállni a normál üzemmódba.

Egyébként olyan személy vagyok, aki a legrosszabb helyzetben is meglátja a jót, életszerető ember vagyok.

A családban van komolyabb lelki zűrökkel küzdő ember.

Talán nálatok is van a családban depresszióra hajlamos személy..(?)

Lehet, hogy a genetika ilyen esetben is bekaccsint.

Meditálok, sétálok, sok vizet iszom ilyenkor, magvakat eszem, ja meg sok csokit zabálok (az feldob).

Így próbálom átvészelni ezt az időszakot. Szerintem ez nem megszüntethető, csak tompítható. De ne legyen igazam.

A legjobbakat kívánom neked. Kitartást! Nem vagy egyedül.

26

2021. ápr. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Vérvételt készítettek? Alacsony progeszteronszint okozhat ilyesmit.Én is küzdök hasonló tünetekkel,de enyhébb depresszióval, el el sírom magam dolgokon,nekem is alacsony a progeszteron szintem.

Am én mióta clean eating diétát folytatot, tej,glutén és cukor nélkül, a menstruáció előtti és közbeni fájdalmaim megszüntek. Ezt tudnám ajánlani esetleg.

2021. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
csak a tejet hagyod ki, vagy mindenféle tejterméket pl. sajtot is?
2021. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
minden tejterméket,néha eszek parmezánt (2es voltam)
2021. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül. Tejet és tejtermékeket én sem fogyasztok.
2021. máj. 20. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!