Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Teljesen tönkretesz a beszédhi...

Teljesen tönkretesz a beszédhibám. Van értelme felnőttként logopédushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban jártam már logopédushoz, de mivel akkor még nem hallottam hogy probléma lenne a beszédemben így csak mókának fogtam fel. Már 11-12 éves korom óta teljesen megkeseríti az életemet, próbálom kerülni a betűket amiket nem tudok kimondani, mert félek hogy kigúnyolnak vagy másképp ítélnek meg.

Állandóan szorongok, ráadásul most van egy munkám amit nagyon szeretek de emiatt lehet hogy elvesztem..

Komolyan irigylem azokat akik ugyanezzel a problémával küzdenek mégis hidegen hagyja őket az egész. Nekem szinte minden gondolatom ez.

Tudom, hogy logopédushoz kéne mennem, de kicsit kellemetlenül érzem magam hogy eddig vártam, egyszerűen senkinek se tudok megnyílni és félek ott se menne.

Van itt olyan akinek felnőtt létére segített a logopédus?

25/L



2018. júl. 24. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Farkas torok/nyúlszáj?
2018. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
A tv-k is tele vannak beszédhibás riporterekkel - akik elvileg a beszédükből élnek -, nem a beszédhibád miatt veszítheted el a munkád, hanem amiatt, ha erre rágörcsölsz, és kihat a teljesítményedre ez az állandó stressz.
2018. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak, hogy van értelme, de kötelező !! Egészen más az egyén megítélése és egészen mások az előremeneteli esélyei, lehetőségei.

Nekem volt egy kollégám, aki selypes (pösze) volt még az egyetem elvégzését követően is, sőt, amikor a harmincas éveiben amerikai ösztöndíjas volt. Aztán hazajövetele után ment el logopédushoz és tökéletes lett a kiejtése. Jelenleg is vezető kutatóként dolgozik és akadémikus. Biztos vagyok benne, hogy nem futott volna be ilyen karriert, ha selypes marad.

2018. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
És szinte az összes magyar énekes pösze, vagy raccsol! Egyébként biztosan segít a logopédus!
2018. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha zavar, akkor igen, van értelme, mert több lesz az önbizalmad.
2018. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!