Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kedves Kismamák! Lenne pár...

Kedves Kismamák! Lenne pár kérdésem hozzátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 hetes terhes vagyok (bar nem szeretem ezt a szót használni), és borzasztóan frusztrál, hogy ezekben az időkben nem tudok egy orvossal normalisan beszélgetni.

Először is mikor az első tesztem pozitív lett, masnap belazasodtam, koronás lettem és 4 hétig otthon voltam. Utána kértem idopontot a nőgyógyászhoz, megallapitotta a terhesseget, voltam 12 hetes kombinált teszten, illetve a vedononel.

De annyira elveszve erzem magam, mert peldaul a nogyogyasz akinél voltam (sztk-ban lakcím szerint ahova tartozunk) első tapasztalatra olyan volt, hogy lerendez 10 perc alatt, aztan jöhet a következő. A haziorvosom aki alapesetben nagyon lelkiismeretes es alapos, hozza be sem lehet menni, elkerte az aszisztens a kiskonyvet, kitoltottek es visszahozta.

Mivel nemreg költöztunk új városba orvosokat, szulesznoket sem ismerek, egyszerűen úgy érzem nem tudok kihez fordulni. A védőnő nagyon rendes es tole tudok kerdezni, de ugye ő is azt mondja ha valami panaszom van, a nogyogyasznak rogton szoljak,dehat ő hozzá azert jarok, mert hozzá tartozok, es egyébként heti 2 napot rendel. Most pénteken megyek hozza masodszorra, azalapjan dől el szerintem, hogy keresünk masikat akar maganban is vagy nem.

De pl még vérvételen sem voltam, a védőnő azt mondta barmelyik sztkba mehetek barmikor időpont nelkul, a haziorvos aszisztense meg azt mondta idopontot kell kerni. Illetve, hogy ilyenkor egy teljesen sima vervetelre megyek, vagy kulon van kismamaknak vervetel. Meg az peldaul normalis, hogy ilyen ritkan megyek ultrahangra? Ti mennyiszer voltatok? En megőrülök, hogy nem tudom hogy minden rendben van-e Vele. Meg a hasam is még olyan pici pedig lassan 4 hónapos vagyok.

Biztos sok hülyeséget szedtem össze, de annyira zavaros minden, kérlek valaki vilagositson fel.



2021. ápr. 27. 10:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Az általános rendelések sajnos ilyenek.

Ha mindent rendben találnak , akkor "jöhet a következő"

Magán orvossal vagy választottal ez persze más , sajnos pénz beszél.

(Van kivétel sztkkban is, de ritka)

Ne aggódj, a korona nem hatott semmit a babádra. Viszont az idegesség az hat.

Ultranagok nem indokolt állandóan végezni, mert így is nyomon követhető a fejlődés és észrevehető ha baj van.


A vérvétellel kapcsolatban nem tudok érdemlegeset mondani , nálunk beutaló kellett hozzá( nemtudommar milyen teszt és vertípus ) de az általános vérvételt (nálunk) levehette a háziorvos is.


A várandósság amúgy is elég stresszel jár, ne tetőzd még azzal túlgondolod.


A pocid pedig az utolsó 3 hónapban fog "megugrani" , ilyenkor a részletek fejlődnek leginkább, akkortájt fog gyarapodni.

2021. ápr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem írod, melyik város, nehéz bármit is mondani arra, hogy hogy működik nálatok a vérvétel. Mondjuk azt sem értem, mit értesz "sima" vérvétel alatt. Vérvételre egyébként ideális esetben trimeszterenként egyszer szoktak küldeni, ez egyébként a kiskönyvben is benne van. Nekem 8 hetesen állapították meg a terhességet, utána 12 hetesen voltam uh-n, ezt követően legközelebb 16 hetesen. Szóval nem gond, ha még csak kétszer voltál.

De ha a védőnő készségesen válaszol, miért nem tőle kérdezed meg, hogy ezek a dolgok nálatok hogy működnek és mikor milyen vizsgálatra kell menned?

2021. ápr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!