Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen mértékű görcsök normáli...

Milyen mértékű görcsök normálisak még?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam azon, hogy az enyém még normális-e. A menzesz előtt egy héttel néha néha fáj egy kicsit. Az első 2-3 nap borzalmas. Csak a gyógyszer segít, a Nospa konkrétan semmit nem segít. Általában egy Nurofen fortét veszek be, az egy ideig elég. A menstruációs ciklusom szabályos. Nem tudok néha aludni a fájdalomtól, és néha hasmenésem van. Az első 2-3 napban erős a vérzés, utána elég gyenge.

Ez még normális, vagy menjek orvoshoz?

16l



2021. ápr. 28. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Ugyan így vagyok én is+ ájulás, hányinger, hányás néha

Sokan azt mondják, hogy ez teljesen normális, de sajnos nem... Ártani nem ártassz, ha elmész dokihoz. Legalább egy megnyugvás lenne benned, hogy nem szervi baj miatt fáj ennyire.

Amúgy mindig is ennyire erős volt, vagy csak egy ideje?

2021. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Igen, lehet normális. Amíg nem hánysz a fájdalomtól, és segít az akármilyen fájdalomcsillapító, addig nem vagy súlyos eset. A Nospa amúgyis xar, semmit nem ér, a hasmenés meg normális, kb minden menstruáló nő átéli.
2021. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A menzesz előtt egy héttel néha néha fáj egy kicsit.

Mi fáj? Mert nem mindegy.

2021. ápr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Mivel az életminőségedet rontja, mindenképpen menj el nőgyógyászhoz. Olyat keress, aki PCOS és ciszta kérdésben képben van, mert ez is lehet a kiváltó ok. Tematikus csoportokban keress erre szakosodott nőgyógyászt, a többség sajnos kimerül a "szedj fogamzásgátlót, az majd megoldja"-ban, pedig az csak elfedi a tüneteket.
2021. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Nospa-t és fájdalomcsillapítót amúgy együtt érdemes bevenni, nekem attól néhány órára teljesen elmúlik a fájdalom(és a hasmenési inger is a görcsoldás miatt), pedig olyan erős gyógyszer nélkül, hogy hánytam meg ájultam is el tőle. Melegvizes palack alhasra, felhúzott lábakkal (hogy ne feszüljön a has) is tud varázsolni, pl éjszakára is.

Ezek kívül hasi panaszokra mentateát szoktam inni, ha puffadok szimetikon tartalmú gyógyszereket.

2021. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
5-ös vagyok, én nospa fortét veszek, az dupla hatóanyag, fájdalomcsillapítónak nekem mellé a calaflam dolo rapid jött be
2021. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!