Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló húgyuti fertőzésre...

Nem múló húgyuti fertőzésre valami másfajta gyógymód?

Figyelt kérdés
Több hónapja van húgyuti fertőzésem. (Hüvelygomba miatt) A tünetem kellemetlen vizelés és néha alhasi fájdalom. Először próbálkoztam Urzinollal, aztán a nőgyógyászom írt fel Fosfomycin Exeltist (hüvelygombával is kezelnek), aztán a háziorvosom Nolicin S-t, amiről csak jókat hallottam, de egyiktől se múlt el, még csak enyhülni se enyhültek a panaszaim. Nem szeretnék már egy 3. fajta antibiotikumot elkezdeni szedni, szóval akinek hasonló problémája volt, el tudná mondani, neki hogy oldódott meg? Esetleg valami házi praktika?

2021. ápr. 30. 12:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

jó, hát akkor maradj beteg


az nem tesz jót, ha félbe van szakítva a kúra, de a megfelelő ab nem

2021. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
szedj mindenképp probiotikomot, lactiv plus vagy progatstrot
2021. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben:

Magánlabor, vizelettenyésztés, rezisztenciavizsgálat.

Ez alapján antibiotikum. Ha szerencsés vagy, a foszfomicinre még nem rezisztens, ebből 2 tasak (többféle márkanévvel is fut), egymás utáni este meginni. Mellé 2g D-mannóz és tőzegáfonya (dm-ben van mindkettő olcsóbban). Min. napi 3 liter folyadék.

Hüvely párhuzamos kezelése: Colpo Cleaner jódos hüvelyöblítés egyszer, Gynophilus hüvelykapszula reggel/este. Következő nap CC tejsavas pezsgőtabletta hüvelyöblítés és Gynophilus folytatása 3 héten át reggel/este, időnként megismételve a tejsavas hüvelyöblítést. Nemi szerveket kizárólag sima vízzel vagy illatmentes, savasra beállított intim lemosóval mosni. Jól szellőző, lábak között kellően széles pamut fehérneműket hordani, lehetőleg betét nélkül, a kórokozók ellensége a levegő. Éjszaka megpróbálni fehérnemű nélkül aludni, ha nincs nagy mennyiségű folyás.

Bélflóra (egyrészt az immunrendszer alapja, másrészt összefüggésben van a hüvelyflórával): nagy dózisú probiotikum minimum 2 hónapon át.

Sajna antibiotikum használatával a gombáknak adunk teret, gombaölő használatával meg a baktériumoknak, így ha az első durvább beavatkozásra nem reagál a fertőzés vagy még rosszabb lesz, komolyan átgondolva kell felépíteni a kezelést.

2021. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Utolsónak meg külön hála!!


El fogok menni urológushoz és egy másik nőgyógyászhoz.

2021. ápr. 30. 15:31
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Foszfomicines italpor antibiotikumot a háziorvos is felírhat és baktérium rezisztencia vizsgálatot is kérhet tudtommal, nem kell szakorvossal nyűglődni, úgyis külön kezelik a két - nagyon szorosan összefüggő területet, ami egy vicc.
2021. ápr. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
A háziorvosod is el tud küldeni vizelettenyésztésre, az legyen az első. Utána pedig bőr- és nemi beteg gondozó. Ő pedig vesz kenetet, megvizsgálja mikroszkóp alatt, illetve elküldi tenyésztésre. Így máris kiderül, hogy mivel kéne kezelni. Ha élsz nemi életet, akkor ezidő alatt tilos a nemi élet minden formája (az orális is) és őt is kezelni kell. Kezelések után pedig csinálj hüvelyflóra helyreállítást.
2021. ápr. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem biztos, hogy felfázás, másnak is van olyan tünete, de hiába magyarázom, lepontozol.

Az említett gyógyszer se biztos, de azt a választ elfogadod...

2021. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, mindenkinek ment a zöld kéz. :)


Köszönöm az újabb tanácsokat is.

2021. ápr. 30. 17:27
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt a problémám.

Magánrendelésbe mentem urológus főorvoshoz, de azt mondta, hogy nincs semmi ami a felfázást okozná.

Kezeljem a hüvelyfertőzést, használjak tözegáfonyát, igyak sok folyadékot és kimondottan ügyeljek a higiéniára (+ szex után rögtön el kell menni pisilni).


Kb 2 hónapig voltam felfázva, 3 féle antibiotikumot írtak fel, mert egyik se hatott.

Ezután mentem urológushoz de nem tudott mit csinálni.


Azóta egyszer volt baj, kezeltem a hüvelyproblémát (erre is van amúgy megelőző készítmény), sok kamillát ittam, fájdalomcsillapítót, tőzegáfonyát és urzinolt.

Szerencsére elmúlt.


Hiába mentem akárhány orvoshoz, mindenki szét tette a kezét.

2021. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerencsesnek erzem magam h allamiban tenyesztettek nekem, es kiderult h mi okoz ilyen fajdalmat?
2021. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!