Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem múló húgyuti fertőzésre...

Nem múló húgyuti fertőzésre valami másfajta gyógymód?

Figyelt kérdés
Több hónapja van húgyuti fertőzésem. (Hüvelygomba miatt) A tünetem kellemetlen vizelés és néha alhasi fájdalom. Először próbálkoztam Urzinollal, aztán a nőgyógyászom írt fel Fosfomycin Exeltist (hüvelygombával is kezelnek), aztán a háziorvosom Nolicin S-t, amiről csak jókat hallottam, de egyiktől se múlt el, még csak enyhülni se enyhültek a panaszaim. Nem szeretnék már egy 3. fajta antibiotikumot elkezdeni szedni, szóval akinek hasonló problémája volt, el tudná mondani, neki hogy oldódott meg? Esetleg valami házi praktika?

2021. ápr. 30. 12:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Tudnak tenyészteni államiban is, csak nagyobb macera őkegyelmességeiknek, hiszen kétszer kell vendégül látni a pácienst, sőt lelkiismeretes esetben háromszor, mert még ugye kell egy kontroll is, hogy tényleg megmurdált-e a kórokozó. :D Egyszerűbb nem egészben szemlélni az esetet, nem venni tudomást arról, hogy ez egy makacs vagy kiújuló fertőzés, amit máshogy kell már kezelni és kell az a fránya tenyésztés, ha nem akarom szétlőni a páciens immunrendszerét egy huszadik antibiotikummal, nem beszélve arról, hogy csak a rezisztencia kialakításának esélye nő minden újabb vegyszerrel. És igen, az nagyon gyakori, hogy csak vonogatják a vállukat, meg mutogatnak egymásra, hogy a húgycső fertőzi vissza a hüvelyt vagy fordítva. Ezért többet ér egy rugalmas háziorvos, akinek el lehet mondani, hogy ilyenem van és ez meg ez szokott rá működni, így ad laborbeutalót is, receptet is, te meg otthon kikezeled. (#13,15)
2021. ápr. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

házirovosnak fogalma sincs róla.

Amit írsz utolsó mondatban, az meg hülyeség.Mondom: nem csak felfázás tünete a fájó hólyag és húgycső. Nem válik be rá a megszokott...

2021. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

#22

Minek lehet még a tünete a fájó hólyag és húgycső?

2021. ápr. 30. 18:54
 24/34 anonim ***** válasza:

Pl.

Ureplasma

Mycoplasma( annal van viszketes is)

2021. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#19

nálam tenyésztettek többször is államiba de semmi olyan nem volt ami okozta volna a panaszokat

2021. ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
És ha Ureplasmaról vagy Mycoplasmaról van szó, azt milyen vizsgálattal lehet megállapítani?
2021. máj. 3. 08:46
 27/34 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezeket STD szűréssel csinálják. Kenetet vesznek. Nekem most volt ilyen szűrésem kb 1 hónapja, mert olyan sokszor viszkettem és folyásom is volt. Mindenre negatív lettem szerencsére...
2021. máj. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!


Úgy tűnik, hogy a mostani kúpom a hüvelygombára beválik, mert már több napja nincs semmi tünetem.


Viszont a húgyuti fertőzésem nem javul. Háziorvostól kaptam beutalót laborra, szóval csinálnak vizelettenyésztést. Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor elmegyek egy STD szűrésre.

2021. máj. 3. 09:15
 29/34 anonim ***** válasza:

Urologus- vizelet tenyesztes.

Hazioevos mire kert??

Rairta ezeket is??vagy csak aerob tenyesztest kert?

2021. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Csak baktériumtenyésztést, és negatív lett. :\ Azt mondta, hogy gomba lehet akkor. Ha más a baj, azt is ki lehet mutatni a vizeletből?

Illetve az urulógus máshogy vizsgálja ezt?

2021. máj. 14. 09:02
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!