Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez a menstruáció 16...

Árvácska :) kérdése:

Normális ez a menstruáció 16 évesen?

Figyelt kérdés

16 éves, 168 cm-es, 60 kg-os lány vagyok. Érdeklődni szeretnék, hogy ebben a korban a 34 napos ciklushossz és a 8 napos menstruáció átlagosnak számít? A napló ahová jegyzem, ezeket az értékeket mutatja. Viszont, miért késik mindig, a napló szerint több napot? Jelenleg 14 nappal vagyok elmaradva. Nekem ez a normális? Az első menstruációm 13 évesen volt és mindig voltak kisebb-nagyobb kimaradásaim.


Köszönöm :)



2021. máj. 27. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem állt be. Hisz 'csak' 3 éve menstruálsz. A stressztől viszont késik.

28-32 nap az átlag. Szerintem még változni fog neked.

21/L

2021. máj. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2021. máj. 27. 23:42
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Ennyi idosen bármi normalis hidd el. Nekem 3-4 havonta meg jott meg 5-6 napra ennyi idosen.

Azota foggatlot szedek mert ez nagyon nem volt okes ugye. Azota siman beallt a tabletta miatt:)

2021. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

A fogamzásgátló nyilván nem megoldás egy rosszul működő biológiai ritmus beállítására, ezért érdemes kicsit a táplálkozásod, a vitamin beviteled és az életmódod megvizsgálni.

Nem normális amúgy. 13-14 évesen talán még beleférne némi ugrálás, de 16 évesen már nem oké. Az, hogy a nők egy nagy részének szana-szét van esve az egész, nem jelenti, hogy ez így jó.

2021. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. máj. 28. 06:34
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

4esnek

Hogy ne lenne oke?? Valakinek felnott korában sem all be. Sot van aki 20on evesen is 2-3 havonta talalkozik csak mensivel. Nem tudom Te hogy vagy de en ilyet is ismerek.

Ez meg egy hulyeseg hogy a tabletta nem megoldas. Ha bemesz a nogyogyaszhoz hogy ez a probléma, akkor nem tud mast csinálni mint felirni egy foggatlot (nálam is igy volt, valakinek csak azert ir fel mert hihetetlenul fájdalmas a menstruacioja). Nem muszaj örökké szedned, mert valakinel par honap utan beallit mindent, de ha amugyis vedekezni szeretnel szerintem megeri.

2021. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem éri meg belenyúlni az endokrin rendszeredbe a legalsó szinten. Kb. nulla értelme van. Olyan, mint fájdalomcsillapítót szedni egy eltört lábra, ahelyett, hogy elmennél begipszeltetni.

Egy egészséges szervezetnek alacsony szintű hormonkezelés nélkül is szabályosan kell működnie. Főleg ebben a korban. A hormonokkal való gányolás kizárólag akkor elfogadható, ha kimutatható szervi hiányosság van: pl. elsorvadt pajzsmirigy, vagy hasonló, amit a teljes rendszeres kezelés csak lassan, vagy egyáltalán nem tud helyreállítani.


Elég szomorú lenne, ha 16 éves lányok szervezetét fogamzásgátlókkal kellene irányba állítani, csak azért mert mindenki úgy szokta. Az, hogy mindenki úgy szokta, nem véd meg a mellékhatásoktól, nem beszélve arról, hogy az endokrin rendszer működésének is még csak a felszínét kapargatja a tudomány és fogalma sincs arról, hogy mélységében pontosan mi történik.

2021. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most a ciklus hányadik napján jársz? Mennyire rendszeresek a ciklusaid? A 34 nap gondolom egy átlag, de nem mindegy, hogy 32-36 naposak a ciklusaid, vagy 18-50. Előbbi normális, utóbbira oda kell figyelni. Az átlagos ciklushossz egyébként 28-35 nap között van, 3-8 napos menstruációval, és ideális esetben ezek az értékek egy-egy nőnél kb. állandóak.

Az egészet a hormonrendszer szabályozza, ha nagy eltérések vannak, akkor valami nem kiegyensúlyozott, és ez problémát is jelenthet.

Igaza van annak, aki azt írta, hogy az, hogy sok nőnek sosem áll be, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez rendben van. Viszont például nekem sem pontos, 28-33 nap között ingadozik, de van ovulációm, megfelelő hosszúságú luteális fázisom (nézz utána, ha érdekel), szóval tudom, hogy kb. rendben vannak a dolgok, és az én szervezetemmel ez a normális.

2021. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Most a 33. napján járok. Nem feltételezem, hogy nem normális, az ahogyan nekem megjön...csupán érdeklődni szeretnék, hogy miért ír késést a naptár. Még nem jött meg a menstruációm, a naptár 15 nap késést ír.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat. :)

2021. máj. 28. 14:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy késést ír? Nem az ovuláció óta eltelt napokat?

Ha 18 napos ciklusokkal számolna, az elég furcsa lenne, hacsak nem ez az átlag jön ki a már bevitt ciklusaid alapján, de arról nyilván tudnál.

Esetleg egy képernyőképet tudsz küldeni?

2021. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!