Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Hosszú lesz,...

Mi lehet a baj? Hosszú lesz, a többi lent.

Figyelt kérdés

Egy pár kérdést már kiírtam ezzel kapcsolatban, de csak nem hagy nyugodni mert eléggé meg vagyok rémülve. Ne támadjatok le légyszi 3/3 doki csak jövőhét végén tud fogadni addig valószínűleg beleőrülök.

Elkezdtem fogamzásgátlót szedni lyndinette 20-ast. Most volt az első 7 napos szünetem ami alatt megjött a menzeszem ami kb egyenlő volt a nullával. Mivel mindig is tampont használtam nem gondoltam másra most sem, felhelyeztem egyet éjszakára amit másnap reggel kb tisztán távolítottam el. Onnantól kezdve jött a pokol estére már csípett égetett viszketett. Azt gondoltam, h elkaptam egy fertőzést fel is szedtem egy adag canesten kombit. Semmi hatása nem volt. A hüvely körül ugyanúgy ég viszket rettenetesen piros és duzzadt. (Korábban volt már fertőzésem, mindig elmulasztotta valamint nem járt sosem ilyen fájdalommal)

Aztán egyik ismerősömmel beszéltem aki szerint a tampon felsértett? Szerintetek ez tud ilyen tüneteket okozni? Viszketést? 3-4nap után is?

Vagy mi lehet a probléma? Csak a hüvely körül érzek néha viszketést égő szúró érzést.

Sós ülőfürdővel árthatok? Esetleg a fogamzásgátló okozhatja?


Előre is nagyon hálás vagyok ha elolvasod és tudsz nekem írni tapasztalatot esetleg tanácsot! 🙏🏻



2021. máj. 29. 09:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy semmi folyás nincs néha talán még olyan érzés is mintha ki lenne száradva.
2021. máj. 29. 09:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, hogy az szaritott ki ennyire.

Nagyon kellemetlen lehet. ☹️

2021. máj. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem távolítunk el szárazon tampont. Kihúzás közben kidörzsölted. Utána ahelyett, hogy hagytad volna regenerálódik, ráküldtél egy vegyi anyagot is a Canesten formájában.

A Cikatridina hüvelykúp szerintem biztosan segítene. Illetve pár napig az illatosított tisztálkodószereket mellőzd a külső felületen. Legjobb lenne a gyógyszertári mosakodókrém, vagy valamilyen semleges babaszappan.

2021. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Emiatt viszkethetek? Olyan furcsa ez nekem. De megfogadom köszönöm!

2021. máj. 29. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Igen, emiatt viszkethet is. Volt már kiszáradva a bőröd? Az is viszket már önmagában is. Ez még érzékenyebb felület.

Ne aggódj, szerezd be a kúpot, pár nap és helyrejön. Csak mást azon kívül ne tegyél rá, engedd, hadd regenerálódjon. Főleg, hogy ilyen állapotban hajlamosabb lehet fertőzésekre, azt meg jó lenne elkerülni.

2021. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, a hüvely körül meg egyszerű bepanthennel kend, vagy bórvazelinnel.

De a Cikatridinának van kenőcse is, de a fentiekkel olcsóbban kijössz.

2021. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm🙏🏻
2021. máj. 29. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!