Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Miért nem menstru...

Ez normális? Miért nem menstruálok még?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.


13 évesen anorexiás voltam, sosem gyógyultam úgy igazán ki, de már eszek rendesen, a gondolatok nem múltak el. Nagyon alacsony és sovány vagyok, bár mostanában rendszeresen edzek.


Nem az, hogy amikor anorexiás voltam elmúlt, sosem jött meg.


Tavaly voltunk anyukámmal nőgyógyásszal, nem mondott sok mindent, csak hogy próbáljak hízni, meg ez lehet normális is. Anyukámnak 14 évesen, nagynénémnek 16 évesen, nővéremnek 13 évesen jött meg, tehát ez ilyen későn érő família.



2021. máj. 30. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert még mindig sovány vagy. És pont amikor beindultak volna a dolgok, szétcseszted a tested.
2021. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány kiló és hány centi vagy?

Ha ez egy későn érő família, még abba is belefér időben.

2021. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Részben a későn érés miatt, de valószínűleg erősen benne van a soványságod is. A rendszeres edzés oké, de föl kéne szedned annyi súlyt, hogy a BMI-d legalább egy olyan 19-20 legyen és ne legyen kockás a hasad (utóbbi túl alacsony testzsírszázalékra utal). Amíg nincs rajtad egy kis zsírtartalék, a szervezeted nem fogja beindítani a nemi érést, mert nincs annyi tartalékod, hogy ki tudj hordani egy babát.
2021. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Amíg nem érsz el optimális testzsír százalékot nem tud beindulni a hormon rendszered. Nem ártana, ha leírnád az adataid, de valószínűleg még mindig túl vékony vagy, ha valóban normálisan eszel de a betegséged nem múlt el, gondolom az edzést is túlzásba viszed.. Jársz pszichológushoz?
2021. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Mivel étkezési zavarosként még mindig koplalsz - hiszen nem gyógyultál meg, te írod -, így nem csoda.
2021. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 16 éves vagyok, 157 cm és 43 kg
2021. máj. 30. 14:19
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Ezzel a súllyal nem csoda, 3-4kg+ már segíthet, bár az anorexia miatt megjósolhatatlan, hogy a tested mennyi idő mire elhiszi, hogy jól vagy.

Az étkezésed változatossága, elegendő fehérje, CH, zsír elengedhetetlen.

2021. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

7: Szerintem a súlya nem indokolja.

Pont ekkora voltam 12 évesen, mikor már 2 éve menstruáltam, anyukám is, nagymamám is.

Egy barátnőm 160 centihez volt 43 kiló 30 évesen, egész életében vékony volt, ő is rendesen menstruált.

Van 160 centis, 42 kilós barátnőm is, neki sincs mensi gondja.

2021. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A korábbi anorexiád miatt is lehet.

Keressetek fel egy pszichiatert,ha még mindig ilyen problémád van.

Az emberek nagy része nem tudja,hogy az anorexia nervosa elsősorban mentálus betegség.

Kezdjetek bele egy terápiába,teljesen rendbe fogsz jönni.

Legjobbakat kivánom!

2021. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as Dehogynem indokolhatja a súlya. Én hasonló magassággal 48kg-al nem menstruáltam, te el nem tudod képzelni, hogy milyen az étkezési zavar, mit meg nem tesz magával valaki a teste ellen.
2021. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!