Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Miért nem menstru...

Ez normális? Miért nem menstruálok még?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.


13 évesen anorexiás voltam, sosem gyógyultam úgy igazán ki, de már eszek rendesen, a gondolatok nem múltak el. Nagyon alacsony és sovány vagyok, bár mostanában rendszeresen edzek.


Nem az, hogy amikor anorexiás voltam elmúlt, sosem jött meg.


Tavaly voltunk anyukámmal nőgyógyásszal, nem mondott sok mindent, csak hogy próbáljak hízni, meg ez lehet normális is. Anyukámnak 14 évesen, nagynénémnek 16 évesen, nővéremnek 13 évesen jött meg, tehát ez ilyen későn érő família.



2021. máj. 30. 09:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

8-as, az megvan, hogy a kérdezőnek SOHA nem jött meg? Más, amikor úgy vagy alacsony súlyú, hogy minden tápanyagot megkapsz, vagy úgy, hogy koplalsz, és tönkrevágod a szervezeted.


Voltam vékony és anorexiás-vékony is. Hát, a kettő ég és föld.

2021. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11: De a nővére nem volt anorexiás, mégse jött meg neki, tehát lehet simán a családi vonás is. Nem kell erre rámenni idegileg, majd rendeződik.

Gondolom, nem akar 2 éven belül gyereket szülni, tehát van ideje.

2021. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10: Én akkor is azt gondolom, nincs annál károsabb és kegyetlenebb dolog, mikor ideh

jön valaki segítséget, megnyugtatást kérni és akkor lerohanják, hibáztatják, megszólják és még paráztatják is a súlya és a betegsége miatt.

Én 50 éves vagyok és amit tanácsolni tudok, hogy semmin, de a világon semmin nem érdemes aggodalmaskodni, mert minden betegségnek és szerencsétlenségnek 50%-ban az az oka. Semmi baj nincs azzal, hogy 16 évesen még nem menstruál valaki, és az elmondott lehetséges okok idővel meg fognak oldódni.

2021. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!