Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám erőlteti, hogy elmenje...

Anyukám erőlteti, hogy elmenjek nőgyógyászhoz, de én iszonyatosan félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint nem normális hogy "ennyire" fáj a hasam menstruáció közben. Szerintem csak túlreagálja a helyzetet, mert mindig is fájdalmas volt és számomra kibírható. 12 voltam mikor az első megjött és azóta soha nem volt fájdalommentes. El akar vinni nőgyógyászhoz, de én rettenetesen félek tőle, mert még soha nem voltam. Szerintetek mit kéne tennem? 16/l

2021. máj. 31. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ne félj nem faj csak kellemetlen.
2021. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Doki függő, az enyémnél még kellemetlennek se mondható.


18 éves kortól amúgy is javasolt évente 1x szűrővizsgálatra menni.

Én is 16 évesen voltam először nőgyógyásznál, de nekem problémám is volt, ezért 3 havonta mennemm kellett kontrollra.


Ne izgulj, ha megmondod, hogy először jársz ilyen helyen, a doki is megértő és kedves lesz.

2021. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

De konkrétan mitől félsz...??


Fájdalom nélkül is teljsen természetes, hogy ilyen korban nőgyógyászatra elmegy a lányok nagy része.

2021. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha szűz vagy le se kell vetkőzni ha igen akkor se kell félni nők között vagy a vizsgálat meg kellemetlen csak nem fáj
2021. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"Fájdalom nélkül is teljsen természetes, hogy ilyen korban nőgyógyászatra elmegy a lányok nagy része."

3# Dehogy természetes... A nőgyógyászhoz a nemi élet megkezdését követően vagy konkrét probléma esetén kell menni.

2021. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj, az teljesen természetes, hogy az első alkalom előtt izgulsz picit, de félni nem kell. Nem fog bántani. Ha még nem voltál fiúval, akkor nem is fog hüvelyben megvizsgálni. (Anyukád úgysem mehet be veled, úgyhogy nem fogja hallani, mit mondasz ezzel kapcsolatban, tehát még emiatt sem kell aggódnod.)
2021. máj. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ha szűz vagy, akkor szinte biztos, hogy nem vizsgál meg. Egy alhasi uh-ra számíthatsz. A nőgyógyásznak pedig elmondhatod, hogy azóta, hogy először megjött, minden alkalommal ugyanennyire fáj. Téged nem igazán zavar, azonban anyukád erőltette, hogy felkeresd.
2021. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Mennyire fáj a hasad? Szedsz fájdalomcsillapítót, hatni szokott, mennyit kell bevenned? Tényleg van a fájdalomnak az a szintje, amikor nem hat semmi, és hánysz is, hogy endometriózisra lehet gyanakodni, amit érdemes kivizsgáltatni.

Szűzen valószínűleg csak egy hasi ultrahangot csinál, ami még csak nem is kellemetlen, ettől nem kell egyáltalán félned, le sem kell vetkőzni hozzá. Létezik tini nőgyógyászat, illetve ha neked megnyugtatóbb lehet női orvost is választani.

2021. máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

normalis hogy izgulsz, de nem kell “rettenetesen felni” tole, egyaltalan nem olyan veszes, plane ha olyanhoz mentek akit anyukad is ismer, tudja hogy normalis es megbizhato.


egyebkent meg igaza van, tenyleg nem normalis ha valaki nagyon gorcsol, tobbek kozott endometriozis jele is lehet, amit erdemes kivizsgaltatni.


ha pedig megkezded a szexualis eleted, akkor mindenkepp jarni kell rendszeresen, ez is egyuttjar a felnott nok eletevel.


szoritsd ossze a fogad, es menj el, legalabb anyukad is bekenhagy, es a te egeszseged is rendben lesz ! nem annyira veszes az a vizsgalat mint hiszed.

2021. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%
#5: és a mai lányok mikor is kezdik a nemi életet...???? Telitalálat! Pont 16 év körül....
2021. máj. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!