Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám erőlteti, hogy elmenje...

Anyukám erőlteti, hogy elmenjek nőgyógyászhoz, de én iszonyatosan félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyukám szerint nem normális hogy "ennyire" fáj a hasam menstruáció közben. Szerintem csak túlreagálja a helyzetet, mert mindig is fájdalmas volt és számomra kibírható. 12 voltam mikor az első megjött és azóta soha nem volt fájdalommentes. El akar vinni nőgyógyászhoz, de én rettenetesen félek tőle, mert még soha nem voltam. Szerintetek mit kéne tennem? 16/l

2021. máj. 31. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
10# Ne általánosíts. Bőven vannak kivételek, és lehet hogy ebbe a csoportba a kérdező is beletartozik.
2021. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es nem csak magam miatt mondom, de tényleg ne általánosíts, én például soha nem voltam közelebb fiúhoz, általában felém se néznek. :)

Igazából nem a fájdalomtól félek, hanem attól hogy le kell vetkőznöm, ami tudom, hogy normális de senki nem látott még ezért tartok tőle.

Régebben nospa-t szedtem, viszont az nem hatott, az algoflex m általában egy fél óra vagy egy óra alatt hat. Köszönöm mindenkinek aki segített, megpróbálok átlendülni a félelmeimen. :)

2021. máj. 31. 19:15
 13/17 A kérdező kommentje:
Illetve az is a problémám, hogy anyukámmal nem igazán tudom megbeszélni mert a vége az, hogy ő ideges lesz hogy miért nem megyek már el ha úgyis ezen fogok gondolkozni. 🤷‍♀️
2021. máj. 31. 19:43
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, a félelmed teljesen érhető, hiszen ez egy új és valamennyire kiszolgáltatott helyzet. Tudom, hogy ilyenkor hiába mondogatják az "ő egy orvos, ez a munkája" szlogent, ez nem segít, de attól még igaz. A legtöbb nő/lány igenis gyomor görccsel tette/teszi meg nála az első - vagy akár az összes - látogatást, de az egészsége érdekében elviseli ezt a minimális kellemetlenséget. Egy hozzáértő nőgyógyász képes nagyon jól oldani az ezzel járó feszültséget és elmagyarázza neked a vizsgálat menetét. Utólag visszagondolva már nem fog ilyen félelmetes helyzetnek tűnni, mint az elején.

Mivel szűz vagy és csak menstruációs fájdalommal fordulsz hozzá, szinte biztosan nem fog megvizsgálni, csinál egy hasi uh-t és esetleg elküld laborra. Bátran mond el neki a félelmeidet, a te feszültséged is oldódni fog, ha választ kapsz a kérdéseidre. Használd ki a helyzetet, ha már anyukáddal erről nem tudsz beszélgetni... Kitartást! :)

2021. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
20%
esetleg menj inkabb doktornohoz, hatha kevesbe lennel szegyenlos egy no elott mnint ferfi orvosnal.
2021. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem szeretném felülbírálni anyukád aggodalmát, de ha ezzel az általános gyógyszerrel enyhíthető a görcs, akkor semmi rendellenes nincs nálad.

Tényleg nem érdemes félned, ha ezt elmeséled az orvosnak, és hozzáteszed, hogy anyukád aggódik ezért jöttél, akkor még az is elképzelhető, hogy csak beszélgetni fog veled.

2021. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is 16 voltam, női nőgyógyász volt, anyám bejött velem, mivel szűz voltam nem nyúlt fel, normális volt. Aztán 22 évesen voltam megint, akkor már rendes vizsgálat volt, az picit fájt de kibirható. Nincs panaszom, első alkalommal fogamzásgátlás miatt mentem, másodszorra meg terhesség gyanúja miatt.
2022. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!