Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mikor fog eltűnni...

Szerintetek mikor fog eltűnni az a tévhit, hogy a fogamzásgátló beállítja a ciklust?

Figyelt kérdés

Emlékszem még gyerekként is mindenki ezt sulykolta belénk (bioszóra, felvilágosító előadások, stb).


Mai napig látom, hogy fiatal nők ezt hiszik, vagy az orvosuk elhiteti ezt velük.



2021. jún. 4. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Alá támasztanád, hogy ez tévhit?

De, ne a saját véleményeddel.

2021. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

PCOS-em van, nekem 10 év szenvedés után a fogamzásgátlóval állt be rendesen a ciklusom, persze csak addig, amíg szedem. Az alapbetegség nyilván nem tűnt el, és nem(csak) ezzel van kezelve, illetve nem(csak) ezért szedem a fogamzásgátlót, de hatalmas megkönnyebbülés volt, hogy nem random időpontokban jön meg váratlanul és nem hetekig tart a vérzés.


Nekem amúgy nem ezt tanították biológiaórán, csak arról volt szó, hogy mi az a fogamzásgátló, ki szedheti, kockázatok stb., de "reklámozva" nem volt.

2021. jún. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Úgy látom egy szakértővel van dolgunk...

Meséld el kérlek, hogy laikusként miért is képzeled magad hozzáértőbbnek, mint az ezzel foglalkozó szakorvosok.

2021. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Mi van, ha azt mondom, hogy fogamzásgátló alatt nem is indokolt a 7 napos szünet? Csak azért csinálják, hogy egy menstruációs ciklus hamis érzetét keltsék, na meg, hogy fogyjonak a női higiéniai cikkek.
2021. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra gondol, hogy nem a természetes menstruációs cikéus fog beállni a fogamzásgátlótól, hanem egy mesterséges ciklus megvonásos vérzéssel. A kettő nem ugyanaz, és ahogy az előbb írták, nem tűnik el az alapbetegség. De (és ez is nagyon fontos) kiszámítható lesz a ciklus, tervezhető lesz vele a mindennapi élet.
2021. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem állítja be, hanem amikkor szeded akkor a fogamzásgátló hormonjai elnyomja a saját hormontermelésedet, így átállsz egy mesterséges ciklusra, természetesen normálisnak mondott súlyos mellékhatásokkal megspékelve.

Amikor abbahagyod, minden borul, a saját hormonredszerednek újra kell indulni, lehet hogy 1.5 evig fog tartani.

Nagyon szomorú, hogy már gyerekeket rábeszélnek a fogamzasgátló tabletta hasznalatára, ahelyett hogy a felelős magatartásra nevelnék.

2021. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Én sosem hittem el. Soha nem is szedtem, mégsincs 20 gyerekem. 39/N
2021. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!