Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászhoz megyek nemsokára...

Nőgyógyászhoz megyek nemsokára menstruációs zavarokkal, és az egyik barátnőm nagyon megijesztett, fogamzásgátlót kell majd én is szedjek?

Figyelt kérdés

Neki az ellenkező problémája volt, túl gyakran jött meg. Azt mondta, hogy hormonmentes tablettákat szed, gyógynövényes (elvileg). Ezt hagyjuk, kétlem, hogy létezne ilyen, viszont tényleg fogamzásgátló, mivel mondta, hogy nem kell védekeznie a barátjával.

Nekem meg határozott véleményem van, hogy korábban szedetném ki a méhem, mint, hogy hormontartalmú tablettákat szedjek. Azt érezném, hogy a nőiessegem veszik el.

Kell ettől tartsak, hogy ez az egyetlen megoldás?

Más egészségügyi problémáról nem tudok, hogy mi okozhatja a rendszertelen ciklusom.

17/L



2021. jún. 3. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
A fogamzás gátlót igen kiírják ha akarod a ciklus beállításához.:)
2021. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha menstruációs zavarokra fogamzásgátlót kapsz, érdemes másik nőgyógyászt keresni, mert ez csak tüneti kezelés. A problémád veleje nem oldódik meg, csak nem fog látszódni, mert egyáltalán nem lesz menstruációd, hanem helyette megvonásos vérzésed.

Egy rendes nőgyógyász ilyenkor elküld vérvételre, és onnan lehet majd továbbindulni.

2021. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát megoldanak egy problémát egy másikkal? Ez tényleg így megy? Nem vagyok tudomány tagadó, de nagyobb kedvem lett természetgyógyászhoz menni.
2021. jún. 3. 16:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi 2#, a nyáron voltam vérvételen, akkor minden rendben volt. De nem tudom van-e különbség a vizsgálatokban vérvétel és vérvétel közt.
2021. jún. 3. 16:32
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
ciklusunkat hormonrendszerünk bonyolult szabályozó mechanizmusai irányítják, melyeket számtalan külső tényező befolyásol. A stresszes életmód, a helytelen táplálkozás, de akár lelki traumák, túlzott fizikai aktivitás egyaránt befolyásolhatják a ciklus hosszát és a vérzés mennyiségét is. A menstruációs ciklus zavarai olykor szervi elváltozást, daganatot, cisztát, gyulladást, a hormonális egyensúly felborulását jelezhetik. A vérzészavarok típusa és súlyossága összefügg a megemelkedett prolaktin-szinttel, melynek következtében az ösztrogén-progeszteron szint felborul.
2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Jól értem, hogy annyi a probléma, hogy össze-vissza időközönként jön meg? A kérdés igazából az, hogy mi okozza. Valószínűleg el fog küldeni vérvételre a nőgyógyász, hogy a hormonszintjeidet ellenőrizze. Utána attól függően, hogy pontosan mi a gond és szeretnél-e már babát (gondolom még nem) vannak kezelési lehetőségek. Könnyen lehet, hogy nincsen semmi komoly bajod, csak nem működnek tökéletesen a hormonjaid, de egyelőre ezzel teendő nincs, romlani nem fog, csak bosszantó hogy nem tudod a mensi időpontját kiszámolni. Erre pl jó a fogamzásgátró. De sokminden más is lehet. Ha hormonkezelést javasolnak, ne utasítsd vissza, ettől nem leszel kevésbé nőies. Beszéld meg alaposan a nőgyógyászoddal az előnyöket és a hátrányokat. Nekem például valószínűleg kelleni fog egy 10 év múlva kb., ha nem akarok nagyon korai, súlyos csontritkulást. Én úgy gondolom, hogy inkább a hormonos gyógyszert választanám és nem a combnyaktörést.
2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

A fogamzásgátló nem fogja megoldani a mestruációs problémáidat. Sok esetben hormonzavart okoz, de a lényeg, hogy csak el fogja fedni, nem megjavítani a ciklus gondjaidat.

Ez ilyen elterjedt tévhit.

Gyógynövényes hormonmentes fogamzáságltó gyógyszer pedig nem létezik. Ha a barátnőd ilyent szed, akkor valamit nagyon bemeséltek neki a homeopátiás gyógyszertárba, és mielőbb el kell kezdjen rendesen védekezni. Ha pedig rendes fogamzáságáltó, csak azt hiszi, hogy pl. gesztodén, vagy etinilösztradiol (más néven progesztogén és ösztrogén) gyógynövény, akkor simán csak hagyd hülyén meghalni.

2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
(#6 vagyok, nekem egyébként kicsit túl gyakran és néha ingadozva jött meg, és a vérvételből az derült ki, hogy egyelőre nagy gáz nincs, csak kicsit döcögősen működik már a ciklusom és valószínűleg hamarabb is lesz a menopauza. Örökletes, anyukám is így járt, kezelés nincs rá. De most még lehet gyerekem, épp terhes vagyok. A korai menopauza sajnos csontritkulást is okozhat, ezért kellhet majd a hormonpótlás, meg most igyekszem minél jobb állapotba hozni a csontjaim, amíg lehet.)
2021. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors válaszokat. Kibővíteném a hiányosságokat, volt, hogy 5 hónapig meg sem jött. Viszont, ha megjön az rendben van, kivéve az utolsó, ami most volt, első nap erőss vérzés, és fájdalom. Átlagban két havonta jön meg. Ez akkor borulhatott fel, amikor 2019ben egy nyáron étkezési zavaraim voltak, alig ettem, akkor megsem jött. Azelőtt meg rendszeres volt, viszont még stresszesebb időszakaim voltak, azok mostmár elenyészőek.

Jelenleg amit gondolok, hogy kihatással lehetett, az az edzés súlyokkal, amiben most szünetet tartok. Máskor sem volt túl gyakori, de keményen edztem.De egészségesen étkezem.

A nőiességem elvesztését úgy fogalmaznám meg, mivel egy terhesség "szimulációt"okoz a tabletta, így elmaradna az, amit maga a menstruáció ad a nőknek. És ez beletartozik a női létbe. Ezt nem nagyon tudom magyarázni, csak kell és kész, nekem így normális.

A barátnőmet meg szerintem is hanyagoljuk, ő azt mondta semmi mellékhatás meg hormon, ez akkor fél óráig még engem is elvarázsolt.

2021. jún. 3. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hatos hormonkezelés alatt nem feltétlen a fogamzásgátlót értette :) Másféle hormonkészítmények is vannak, amik nem jók védekezéshez, de más módon segítik a szervezetet. Próbáld meg megbeszélni a nőgyógyásszal, hogy nem szeretnél fogamzásgátlót szedni, milyen más megoldást tud javasolni.
2021. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!