Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fél éve húgyúti és hüvelyi...

Fél éve húgyúti és hüvelyi fájdalom, azóta sem találtak rá megoldást..Hasonló tapasztalatok? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Januárban kezdődtek a tüneteim (csípő vizelet, olykor kellemetlen együttlét, vagy spontán hüvelyfájdalom). Akkoriban felfázásnak hittem, mert eléggé hajlamos vagyok rá, így arra szedtem gyógyszert. Talán placebo-effektus, de el is múlt ideig-óráig. Kb. 1 hónapra rá visszatértek ugyanezek a problémák, felkerestem a nőgyógyászom, azt mondta bakteriális fertőzés, adott rá kúpot. Nem múlt el, visszamentem, csináltak tenyésztést. Azt mondták candida, kaptam antibiotikumot, hüvelykúpot, ph helyreállítót, követtem a diétát... Talán 2 hétig ismét jó volt, de anélkül, hogy bármit változtattam volna, visszatértek a tünetek. Sorra hívtam nőgyógyászokat, de nem fogadtak covidos időszakban, mert nem az ő vendégük voltam. Itt egy 3 hónapra feladtam ... Elegem volt az eredménytelen vizsgálatokból, egyszerűen együttéltem a kellemetlenséggel. Most, hogy már újra zavar, befolyásolja a nemi életem, a nyári programokat, illetve aggódom, hogy valami komolyabb szövődményhez is vezethet, ismét kutatni kezdtem. Pár hét múlva megyek urológushoz, addig is el szerettem volna menni egy STD szűrésre, hátha. Elementem a bőrgyógyászat és nemibeteggondozóba, de, kb nem voltak hajlandók semmit sem csinálni velem, mert, hogy már jártam ott korábban HPV miatt, akkor vettek vért, és vizsgáltak HIV-re illetve szifiliszre (mintha csak ez a kettő létezne...) Most ismét próbálok nőgyógyászt keresni, de sürgősségi időpontot nem adnak, simán pedig kb. novemberre kapok...Nagyon aggódom mindenképp szeretnék majd a jövőben gyerekeket, és ha valami gyulladásról van szó akár fel is terjedhet, és okozhat ezzel kapcsolatos problémákat a későbbiekben. A tüneteim rendkívül furcsák... Olykor csípő, égető érzés a vizelés, olykor nem. Általában van kb 2 óra a nap során, mikor csak úgy önmagában érzem ezt az érzést kiváltó ok nélkül. Szexuális együttlét olykor fájdalmas, olykor nem. Van, hogy fel se tudok állni a wc-ről, de az is előfordul, hogy 1-2 napig semmi bajom. Valakinek esetleg volt már hasonló??Mit tehetnék? Ez az utolsó reményem..

2021. jún. 4. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hasonló bajom volt,kiderült, kaptam az exemtől egy jó kis Clamidiat. Szóval erre mindenképp menj rá,hogy nézzék meg. Az néha tünetmentes,vagy alig ad tünetet,aljas kór. Ha ezt is nézték akkor nincs ötletem.

Bár volt még egy makacs gombám,amiből csak a Mycosyst nevű gyógyszer hozott ki, vényköteles.

2021. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, urológia jó lesz.

HüvelyPH: keress rá a neten, mennyi az egészséges.

Vegyél PH-csíkot vizes oldatokhoz, és mérd meg otthon (letépsz egy kis darabot és rákensz hüvelyváladékot).

Az urológián is ezt csinálják. Megmérik a vizelet PH-ját -és a hüvelyváladék PH-ját.

És ebből kiderül, gombás vagy bakteriális elváltozás van-e.

A másik irány is jó, amerre indultál, mikrobilaborban konkrét kórokozókat keresnek.

Sajnos sok a paternalisztikus orvos az államiban, akitől nem tudsz megrendelni fizetett vizsgálatokat, de van olyan is, akitől igen.

STD-rendelésen. Menj egy másik kerületbe esetleg!

2021. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De különben az alap, hogy ilyenkor szünetel a nemi élet és a párokat egyszerre kell kezelni. A nemi élettel súlyosbítod az állapotodat.
2021. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Igen, 2 hónapig szüneteltettük is a dolgokat, de mikor már mindenki elküldött, hogy semmi bajom, és úgy tűnt soha semmi nem fog kiderülni, minden visszaállt a rendes kerékvágásba..
2021. jún. 5. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!