Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Soványság, túlzott szőrösödés....

Soványság, túlzott szőrösödés. Érdemes lenne endokrinológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Régebben PCOS-em is volt, de pár éve elmúlt. Reggel gyakran farkaséhesen kelek, akkor is, ha lefekvés előtt ettem és az utóbbi években változatlan étrend mellett szinte csontsoványra lefogytam, pedig egészséges súlyom volt(+5 kg a mostanihoz képest). Elvileg pajzsmirigy rendben van. Lehetek pl inzulinrezisztens?

2021. jún. 8. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp, ha evés mellett fogysz, és korábban is volt gond a pajzsmirigyeddel.
2021. jún. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Marmint mindenképp fordulj endokrinologushoz
2021. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a pajzsmirigyemmel nem volt gond, TSH 1,8 körül volt, ami úgy tudom normális. Pcos volt, ami együtt szokott járni inzulinrezisztenciával, ezért jutott eszembe, hogy lehet e az? Akkor is, ha nem vagyok túlsúlyos? Illetve az éhgyomri cukrom jó, érdemes lenne terhelésest is csinálni, vagy ilyen esetben felesleges?
2021. jún. 8. 07:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerek szinte kórosan vékony embert, aki pajzsmirigy alulmukodo és IR-es egyben. Ez nem zárja ki. Még az 1.8-as tsh sem zárja ki a pajzsmirigy problémát. Ha csak tsh-t néztek az olyan, mint IR gyanú esetén csak éhomi cukrot nézni. Nem sok minden derül ki belőle
2021. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ :) Akkor elmegyek mindenképp endrokrinológiára.
2021. jún. 8. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!